Top Baneris

Vilijampolėje pakeistas 60 metų eksploatuotas kaminas

2021 spalio 12 d.
kaminas silo katiline
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Į miesto šilumą Kaunui tiekiančios bendrovės „Kauno energija“ „Šilko“ katilinę Vilijampolėje atvežtas ir pastatytas naujas kaminas, pakeitęs senąjį, kuris jau buvo nebesaugus.

Senasis mūrinis „Šilko“ katilinės kaminas buvo pastatytas dar 1954 metais, pradėtas eksploatuoti 1960 metais. Jo aukštis buvo 50 metrų. Išorinis (pamatų) skersmuo – 11 metrų, viršutinės angos skersmuo – 2,5 metro.

Bendrovei įdiegus šilumos gamybos efektyvumą didinančias technologijas (sauso tipo ir kondensacinius ekonomaizerius), į aplinką išleidžiami dūmai tapo atvėsinti. Dėl to mūrinių kaminų sienos daugiau drėksta. Per ilgesnį laiką drėkstantis mūras pradeda trupėti, tampa nebesaugus. Ta pati problema palietė ir senąjį „Šilko“ katilinės kaminą. Įvertinus jo būklę, nuspręsta kaminą išardyti, o vietoje jo pastatyti naują modernų metalinį su nerūdijančio plieno įdėklu.

Naujasis kaminas yra 40 metrų aukščio. Jo bendras svoris siekia 47 tonas, o skersmuo – 2,3 m. Pasak gamintojo, naujasis plieninis kaminas bus daug patvaresnis, jam nereikės tiek priežiūros, kiek ankstesniajam.

AB „Kauno energija“ Projektų valdymo skyriaus vadovo pavaduotojas Robertas Kalėda sako, kad naujasis kaminas turėtų patikimai tarnauti bent keletą dešimtmečių.

Naujasis kaminas buvo gaminamas UAB „Montuotojas“ gamyklose Panevėžyje ir Alytuje. Dviem galingais kranais kaminas buvo nukeltas nuo jį atvežusios platformos ir pastatytas ant specialiai jam išlieto betoninio pamato. Kartu su kaminu buvo įrengti ir nauji dūmų kanalai.

Projekto pagrindinis rangovas – UAB „Montuotojas“. Projekto vertė – 398 tūkst. eurų be PVM.

AB „Kauno energija“ valdomose katilinėse Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke šiuo metu yra dar 12 mūrinių kaminų. 5 iš jų nenaudojami.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video