Top Baneris

„Vikingo“ traukiniui – dar vienas titulas

2014 balandžio 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Geriausias Žaliosios logistikos ir įvairiarūšių vežimų projektas – šis naujas titulas atiteks konteineriniam traukiniui „Vikingas“. Europos Sąjungos mokslinių tyrimų programos BESTFACT skirtą apdovanojimą balandžio 11 dieną Paryžiuje atsiims AB „Lietuvos geležinkeliai“ Krovinių vežimo direkcijos direktorius Stasys Gudvalis.

Konteinerinis šaudyklinis traukinys „Vikingas“ yra bendras Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos, Bulgarijos ir Moldovos geležinkelių projektas, sujungiantis Baltijos ir Juodąją jūras. „Vikingu“ vežami 20 ir 40 pėdų konteineriai bei puspriekabės ir autotraukiniai, kurie iš Skandinavijos bei Vakarų Europos šalių atgabenami jūrų transportu į Klaipėdos uostą, taip pat ir per Mukrano-Klaipėdos perkėlą, ir vežami toliau į Ukrainą, Baltarusiją, Artimuosius Rytus, Kaukazą – per Iljičiovsko bei Odesos uostus ir atgal. Vagonai su konteineriais ir autotraukiniais vežami traukiniu „Vikingas“ ne tik į Klaipėdos (Lietuva), Iljičiovsko ir Odesos (Ukraina) uostus, bet ir į šiame maršrute numatytas Baltarusijos, Lietuvos bei Ukrainos geležinkelių stotis, kurios yra traukinio maršrute. Maršrutas tarp Lietuvos ir Ukrainos (1734 km) įveikiamas per 52 valandas.

Projektas „Vikingas“ 2008 m. Europos Komisijos koordinuojančio PROMIT projekto tyrime pripažintas gerosios praktikos pavyzdžiu.

2009 m. Europos intermodalinio transporto asociacija (EIA) projektui skyrė apdovanojimą „Geriausios praktikos intermodalinis projektas“.

BESTFACT yra Europos Komisijos finansuojamas projektas. Jis vienija 18 Europos mokslinių tyrimų institutų, universitetų, tarptautinių asociacijų ir pramonės srities partnerių iš trylikos valstybių.

Šio projekto tikslas – kurti, skleisti ir dalintis su krovinių vežimu susijusiomis gerosiomis praktikomis, patirtimi bei naujovėmis, kurios padeda siekti Europos transporto politikos tikslų.

Parengta pagal www.transp.lt ir lt.wikipedia.org, „Lietuvos geležinkelių“ archyvo nuotr.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video