Top Baneris

Legendinio „Merkurijaus“ vietoje šiemet planuojama pradėti naujo komplekso statybas (20)

2021 sausio 15 d.
uTrjA3FJhA
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

2009 metais Kauno Laisvės alėjoje nugriauto prekybos centro „Merkurijus“ vietoje jau šiemet gali prasidėti naujo pastato statybos. Planuojama, jog jame bus įrengtos administracinės, gyvenamosios, prekybos, kultūros ir maitinimo paskirties patalpos.

Kauno modernizmo architektūros stilistiką perteikiančiame komplekse planuojami 48 būstai su terasomis. Projekte numatyti gyvenamieji butai: vieno kambario (5), dviejų kambarių (12), trijų kambarių (26), keturių bei daugiau kambarių (7).

5.500 kv. m ploto numatyta biurams, o konferencijų ir kultūros bei kitoms erdvėms – 3.500 kv. m. Kompleksą sudarys du statiniai. Vienas jų bus 7 aukštų (komercinės paskirties), o kitas pastatas bus rekonstruojamas ir jo aukštingumas kils nuo 2 iki 5 aukštų.

Požeminiuose dviejuose aukštuose projektuojama automobilių saugykla su 288 vietomis. Papildomos vietos automobiliams numatyta ir greta sklypo, kur planuojama statyti daugiaaukštę stovėjimo aikštelę.

30.000 kv. m. ploto trijų korpusų komplekso projektą vysto nekilnojamojo turto bendrovė „Baltic Red“.

Kompleksą projektuoja architektų biuras „Kančo studija“. Numatoma statybų pabaiga – 2022 metai.

sxViyOhFGb
JtOrnQQSSH
BUEjhjWICC
„Merkurijus“
„Merkurijus“ (1985 m.). Romualdo Požerskio nuotr.‎‎

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Mantas nekaunietis

  2022-01-06, 1:02  

  O man Merkurijus patiko.gaila kad nušlavė.juk galima sena atnaujint, prikelti,konvertuoti..atrodo kad fantazijos ir polėkio tam pritrūko.juk įdėta darbo buvo, be to ir architektas Lietuvos gerbiamas..taip juk sukuriamas precedentas, gi joks pastatas ar paveldas nebėra saugus, net ir tas naujas, kuris bus pastatytas Merkurijaus vietoje.hm.

 • Danutė

  2021-01-23, 1:37  

  Mano nuomone, pastatas per gremėzdiškas Laisvės alėjoje.Norėtųsi jaukesnių pastatų. Bet nieko čia nepadarysi, savininkams ne jaukumas ir grožis rūpi, o kuo daugiau uždirbti pinigų! Seniau rašė, kad bus pastatas iš kelių dalių, kad nebūtų gremėzdiškas, bet matyt persigalvojo. Miesto savivaldybė irgi turi žiūrėti, kas statoma Laisvės alėjoje, ar jiems visai nesvarbu?

 • To Elvyra

  2021-01-19, 4:52  

  Taip, man gražu.

 • O Buvo Taip

  2021-01-19, 4:50  

  Geras projektas. Naujoviškas, bet atitinka Laisvès Alėjos dvasia. Tikiuosi, kad taps realybe.

 • Ne_emygeriams

  2021-01-18, 0:38  

  Puiku, jau atsibodo ta staybune tvora paciame miesto centre. Papildomo judesio gyvybes inesm

 • Kaunietė

  2021-01-17, 1:06  

  Nėra, ką ir administruoti… Kaune. Nuo seno Laisvės al. buvo parduotuvių, kavinių alėja, pavivaikščiojimų promenada. Deja, atvykėliai “neperskaito” Kauno kodo ir projektuoja verslininkų užsakymu, neturėdami nei Kauno vizijos, nei suvokdami kuo pagrindinė miesto gatvė yra išskirtinė.

Rekomenduojami video