Kiekvienas gyvenamojo ploto kvadratinis metras yra vertingas, o kylant nekilnojamojo turto kainoms vertė tik auga. Daugelis individualių namų savininkų stengiasi taupyti erdvę, bet ne viskas priklauso nuo gerų norų. Pavyzdžiui, pagalbinėje namo patalpoje sumontuoti šildymo, karšto vandens ruošimo, vėdinimo įrenginiai užima daug vietos, be to, visada matomi įvairiausi vamzdžiai, ortakiai ir kiti sistemų komponentai.
Kompaktiškų matmenų „Viessmann Invisible“ šildymo ir vėdinimo sistema – visiškai kitoks sprendimas: ji užima labai mažai vietos, yra visiškai nematoma, paslėpta už dekoratyvinių plokščių ir gali būti montuojama ne tik pagalbinėje patalpoje, bet ir bet kurioje pasirinktoje vietoje.
Paslėpta į akis nekrintančioje konstrukcijoje
Modernią namo energetikos sistemą „Viessmann Invisible“ sudaro naujausios kartos šilumos siurblys oras–vanduo, karšto vandens kaupiklis, vėdinimo modulis su šilumos ir drėgmės atgavimu ir įvairūs sistemos darbui būtini komponentai (išsiplėtimo talpyklos, vamzdžiai ir kt.). Visa tokios sistemos įranga ir komponentai lieka nematomi, paslėpti už dekoratyvinėmis plokštėmis dengto karkaso, tad sistema išvaizda panaši į nedidelio gylio sieninę spintą. Kadangi sistemos konstrukcijos gylis yra tik 27,5 cm, ji nedaug išsikiša iš sienos. Be to, galimi įvairūs skirtingi modulių išdėstymo variantai (vienoje eilėje, kampu, atskirais blokais) leidžia optimaliai integruoti sistemą bet kurioje namo patalpoje – svetainėje, koridoriuje ar bet kur, kur jai yra vietos. Sistemos karkasas, kurio viduje sumontuoti įvairūs įrenginiai, gali būti uždengtas tokiomis plokštėmis, kokios tinkamiausios interjerui. Visi vamzdžiai, kabeliai, ortakiai ir kiti sistemai pajungti reikalingi elementai irgi lieka nematomi.
Estetiška, namo erdvę taupanti sistema
„Viessmann Invisible“ idėjos esmė – sutaupyti kuo daugiau naudingos vietos patalpose ir paslėpti šilumos siurblį bei vėdinimo sistemą taip, kad visa įranga būtų ne tik nematoma, bet ir patraukli savo dizainu“, – sako „Viessmann“ prekybos atstovas Tomas Stasiulionis.
Kompaktiškumas buvo pasiektas įvairiais techniniais sprendimais:
- išskaidant vieną didelę karšto vandens pašildymo talpyklą į dvi;
- akumuliacinę talpyklą integruojant pačiame šilumos siurblyje;
- keičiant talpyklų geometriją labiau plokščiomis formomis.
Nesvarbu, ar „Viessmann Invisible“ paslėpta sienos nišoje, ar išdėstyta kampu, ar atskiri jos blokai išskirstyti skirtingose namo patalpose, sistemos moduliai užims daugiau kaip trečdaliu mažiau naudingos erdvės nei pasirenkant tradicinį variantą, kai šildymo, karšto vandens ruošimo, vėdinimo įrenginiai montuojami atskirai specialiai jiems skirtoje patalpoje.
Lankstus erdvės planavimas su „Viessmann Invisible“
Kampinis modulių išdėstymas leidžia optimaliai išnaudoti erdvę mažose ir netaisyklingos formos patalpose. Išdėstymas vienoje eilėje ypač tinka ilgai sienai arba siaurai patalpai, koridoriui, tai leidžia maksimaliai išnaudoti skirtingų kambarių erdvę, sumontuoti sistemos blokus skirtingose vienos sienos pusėse. „Viessmann Invisible“ dirba labai tyliai, skleisdama iki 40 dB garsą, ji ne tik nematoma, bet ir negirdima.
Iki 200 m² ploto individualiems namams ir kotedžams skirta šildymo ir vėdinimo sistema „Viessmann Invisible“ supaprastina namo suplanavimo pasirinkimo ir patalpų projektavimo procesą. Itin svarbu, kad ši sistema labai lanksti, siūlo begalę montavimo galimybių, tad galima pasirinkti architektūriškai patraukliausią, mažiausiai vietos užimantį variantą.
Bendrovė „Viessmann“ gamina baltos matinės spalvos sistemos dangą, tačiau vartotojas gali pasirinkti bet kokią, derančią prie jo interjero, pavyzdžiui, tas pačias 16 m baldų plokštes, kuriomis dekoruoti kambario baldai.
Įrengimas yra labai patogus ir greitas, kadangi sistema montuojama karkase ir gerai žinomos visos įvadų vietos. Architektai gauna reikiamus duomenis, pajungimo schemas, numato vietas, kur turi būti atvesti įvairūs vamzdžiai, ortakiai, elektros instaliacija, tad vėliau belieka tik sumontuoti „Viessmann Invisible“ sistemą – nebereikia nei papildomų medžiagų, nei jungčių, nes viskas jau paruošta“, – teigia T. Stasiulionis.
Efektyvus darbas, patogus valdymas
„Viessmann Invisible“ sistemoje montuojamo modernizuoto šilumos siurblio „Vitocal 222-SI“ išorinis blokas taip pat gerai atspindi naujausias tendencijas. „Balti ir masyvūs išoriniai šilumos siurblių blokai darko pastato vaizdą, todėl „Viessmann“ gamina juodos ir pilkos spalvų derinių, kompaktiškus išorinius blokus, derančius prie šiuolaikinių fasadų. Kad išorinis blokas mažiau gadintų vaizdą, apatinė dalis (kojelės, vamzdžiai) visiškai uždengti. Šis išorinis blokas yra vienas tyliausių tokio tipo blokų rinkoje“, – pabrėžia T. Stasiulionis.
Šilumos siurblys „Vitocal 222-SI“ pasižymi dideliu efektyvumu, jo efektyvumo koeficientas COP yra 5, jame sumontuota visiškai naujo tipo freoninė dalis. Visi įrenginiai (šilumos siurblys, vėdinimo sistema, saulės elektrinė, elektros energijos kaupiklis) jungiasi prie vienos bendros sistemos, o tai leidžia vienoje programoje stebėti ir valdyti visą namo energetiką. Patogus ne tik valdymas, bet ir priežiūra, nes namo savininkui nereikia kreiptis į skirtingų gamintojų atstovus – jis tiesiog bendrauja su viena įmone, kuri jam užtikrina visų namo energetinės sistemos įrenginių priežiūrą. Techninės priežiūros įmonė taip pat stebi įrenginių darbą, klaidas, gedimus ir gali operatyviai reaguoti. Pasak T. Stasiulionio, „Viessmann Invisible“ ir kitų „Viessmann“ įrenginių darbą mato ir Vokietijoje įsikūręs gamintojas, tad jis gali pakonsultuoti, atlikti pakeitimus ar atnaujinimus, kad įrenginiai veiktų dar geriau ir efektyviau.
Straipsnis paskelbtas „Statyba ir architektūra“ 2024 m. vasaros numeryje.