Top Baneris

Viešosios paskirties objektų renovacijai –papildomas finansavimas

2015 rugpjūčio 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Tam, kad vis didesnį pagreitį įgaunantis renovacijos procesas vyktų sklandžiai, pasitelkiamos įvairios priemonės – ne tik stiprinama darbų kokybės priežiūra, bet ir siekiama, kad lėšos darbų vykdytojus pasiektų laiku – pasitelkiamos bankų injekcijos ir papildomas kreditavimas, planuojamas rizikos pasidalinimo fondo kūrimas ir kt. Rugpjūčio 13 dieną vykusiame posėdyje Priežiūros komitetas nusprendė papildomai skirti 50 mln. eurų Viešųjų investicijų plėtros agentūrai (VIPA) renovacijos projektams įgyvendinti.

„Nepaisant to, kad šiuo metu statybos sektoriuje sudaryta finansavimo sutarčių už milžinišką – 240 milijonų eurų – renovacijai skirtą sumą, norint patenkinti gyventojų lūkesčius šiems projektams skirta papildomų lėšų. Džiaugiuosi, kad kartu su Finansų ministerija ir Europos investicijų banku paskirstėme visas 2014-2020 metų periodui skirtas lėšas, pritraukėme kitų finansinių tarpininkų privačias lėšas ir pasiekėme, kad grįžtantys pinigai būtų nukreipiami naujiems renovacijos projektams finansuoti. Šiuo metu dedame visas pastangas, kad kuo greičiau būtų sukurtas rizikos pasidalinimo fondas, kuris leistų pritraukti daug didesnes lėšas daugiabučių renovacijos projektams“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, šiuo metu šalyje atnaujinama beveik 1 500 senų daugiabučių, dar beveik 300 daugiabučių namų atnaujinimo darbai yra užbaigti. Bendra renovacijos finansavimo vertė šiuo metu sudaro net apie 10 proc. visos statybos rangos darbų praėjusių metų apyvartos, kuri siekė 2,66 mlrd. eurų.

AM inf.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video