Top Baneris

Viešos ir privačios partnerystės rezultatas: atidaromas Panevėžio vyriausiasis policijos komisariatas

2022 gruodžio 9 d.
Policijos pastatas naujas
Pasidalykite straipsniu

Oficialiai Panevėžyje, Beržų g. atidaromas naujas Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas su areštine.

Panevėžio policijos teigimu, komisariatas statyti pradėtas 2021 metų, statybų darbus atliko „Darnu Group“ įmonė „Salvinta“. Pasak policijos, viso projekto vertė siekia 28,7 mln. eurų.

Pastate, įsikurs apie 500 darbuotojų iš 17 skirtingų padalinių, joje yra įrengtos pareigūnų darbo vietos, kompiuterizuota mokymo salė, konferencijų salė, valgykla su maisto ruošos patalpa, sporto salės su drabužinėmis bei dušais.

Policijos pastate taip pat įrengtos dvi šaudyklos. 25 metrų ilgio ugnies linijų šaudykloje bus rengiami taktiniai mokymai, tuo metu antrojoje šaudykloje vyks balistinių kulkų tyrimai.

Policijos teigimu, iki šiol vyriausiasis policijos komisariatas veikė keturiuose pastatuose, jų bendras plotas siekia apie 16 tūkst. kv. metrų, dalis iš jų nuomojama. Policijos skaičiavimais, persikėlus į naują pastatą metinės jo išlaikymo išlaidos turėtų sumažėti apie 290 tūkst. eurų.

Šis projektas buvo įgyvendinamas viešos ir privačios partnerystės (VPP) būdu. Pastatą pastatė, įrengė ir dar 12 metų rūpinsis jo valdymu bei priežiūra antrinė „Darnu Group“ įmonė „PPP projektas 1“. Bendra projekto vertė siekia 21,1 mln. eurų. „Šis projektas labai įdomus tiek savo turiniu, tiek forma. Teisėsaugos infrastruktūra daug metų buvo tabu privačiam sektoriui, tačiau, kaip rodo praktika, viešos ir privačios partnerystės modelis puikiai tinka  įvairiems uždaviniams spręsti, net jei jie yra socialiai jautrūs ir techniškai sudėtingi. Bankai, finansuodami tokius projektus, reikšmingai prisideda balansuojant viešųjų finansų srautus, todėl sveikiname VPP projektų populiarėjimą Lietuvoje“, – sakė „Luminor“ verslo bankininkystės departamento vadovas Jonas Urbonas. 

‎‎


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video