Top Baneris

Viešąsias erdves kauniečiai tikisi atnaujinti dizaino objektais

2017 balandžio 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Paskelbtas antrasis konkurso „Kauno akcentai“ kvietimas. Šį kartą Kauno miesto savivaldybė kviečia teikti dizaino objektų idėjas, kurios būtų funkcionalios, atspindėtų miesto savitumą, jo tradicijas ir šiandieninį ritmą.

Šiame konkurso etape idėjų autorių nevaržo jokie apribojimai, o dalyvauti ir paraiškas pateikti gali visi. Pasak konkurso organizatorių, dizaino objektai turi turėti meninę vertę, būti išskirtiniai, šiuolaikiški ir sukurti iš patvarių medžiagų. Pabrėžiama ir tai, kad pateiktos idėjos neturėtų kelti asociacijų su kitais miestais ar šalimis.

„Kaunas priklauso UNESCO kūrybingų miestų tinklui dizaino srityje. Džiugu, jog miestas vis aktyviau vysto dialogą su visuomene, ieško iniciatyvų ir idėjų, kurios prisidėtų prie įdomių dizaino sprendinių viešosiose erdvėse. Kaune vyksta nuostabūs procesai, o savivaldybė kviečia būti to dalimi“, – teigė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Idėjas galima siūlyti visoms miesto viešosioms erdvėms. Dizaino objektai gali būti pritaikyti bet kuriai miesto vietai, tačiau didžiausią dėmesį kviečiama atkreipti į miesto centrą: Naujamiestį (S. Putvinskio g., Trakų g., Vytauto pr., Kęstučio g., Birštono g., Šv. Gertrūdos g., E. Ožeškienės g.) ir Senamiestį (Karaliaus Mindaugo pr., Santakos parke, Šv. Gertrūdos g., Birštono g.).

Dizaino objektai, priešingai nei skulptūros, turėtų būti funkcionalūs. Tai galėtų būti suoliukai, šiukšliadėžės, šviestuvai, dviračių laikikliai, stoginės ir kiti objektai, kurie darniai įsilietų į miesto gyvenimą.

Konkurse nugalėjusias idėjas jų autoriai galės įgyvendinti patys arba patikėti jų realizavimą kitiems profesionalams. Projektui įgyvendinti iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto galės būti skiriama iki 100 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Šiemet į konkursą „Kauno akcentai“ skelbiami trys kvietimai pagal šias sritis: skulptūrų (jau pasibaigęs), dizaino objektų ir šviesos instaliacijų, kurie suteiktų viešosioms erdvėms patrauklumo bei unikalumo. Kiek ir kokių meninių akcentų šįmet bus įgyvendinta, paaiškės po idėjų konkurso.

Kiekvienos srities projektus vertins nepriklausoma komisija, kuri ir išrinks konkurso nugalėtojus. Idėjoms įgyvendinti šių metų miesto biudžete numatyta dvigubai daugiau lėšų nei pernai – beveik 400 tūkst. eurų. Visa informacija apie konkursą „Kauno akcentai“ skelbiama internetinėje svetainėje http://akcentai.kaunas.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video