Vienintelis Vilniuje išmanusis namas

2019 vasario 27 d.
A++ klasės namas, „Constra“
Projekto architektas Vytautas Avietynas (www.tvyroore.lt), interjero autorius Andrius Vekerotas, architektų studija „Archtik“. Leono Garbačausko nuotr.

Ant sostinėje analogų neturinčio gyvenamojo namo Kalnėnuose neseniai iškeltas pabaigtuvių vainikas. Namui sukurti pasitelkta daug žinių ir pastangų. Rezultatas pranoko lūkesčius. Pastatas išsiskiria modernia architektūros raiška, originaliu interjeru, aukštos A++ klasės energiniu naudingumu ir maksimaliu komfortu.

Architektūra be ribų

Išskirtinio pastato generalinis rangovas – bendrovė „Constra“. Direktorius Slavomir Volkov, pristatydamas inovatyviais sprendimais išsiskiriantį namą, akcentavo kokybę, kurią čia lėmė daugiametė patirtis.

„Kartu su patyrusių architektų, konstruktorių, energinio naudingumo vertintojų komanda pavyko įrodyti, kad ir A++ klasės namas gali būti labai išvaizdus ir funkcionalus. Dirbdami įsitikinome beribėmis architektūros galimybėmis“, – teigė bendrovės vadovas.

Anot S. Volkov, Lietuvoje šiuo metu tokios aukštos energinės klasės gyvenamųjų namų yra 8. Tačiau kito tokio sudėtingumo ir funkcionalumo A++ energinė klasės namo, kuriame dar būtų įdiegtos itin pažangios technologijos ir įkūnyta pati moderniausia architektūra, šalyje dar nėra.

Leono Garbačausko nuotr.

Leono Garbačausko nuotr.

Įkvėpė pati gamta

Šis nepaprastas namas – statinys su vitrininiais langais, išdėstytais nuo grindų iki pat lubų, kad į vidų patektų kuo daugiau natūralios dienos šviesos. Vieno aukšto pastate dominuoja natūralios medžiagos – betonas, medis, stiklas.

„Įkvėptas gamtos namas. Sienos sumūrytos iš keraminių plytų, nestandartinis apšiltinimas – vietoj polistireninio putplasčio panaudota akmens vata. Fasadas iš natūralios medienos, kuri vyrauja ir pastato viduje. Atsisakėme plastiko. Šiek tiek ekstrudinio polistireno panaudojome klodami grindis, bet jis užbetonuotas“, – tęsė įmonės „Constra“ direktorius.

Net tvora pagaminta iš natūralios medžiagos – rūdintojo plieno. Metalo paviršius primena natūralią koroziją, bet yra lyg apsauginis dažų sluoksnis, neleidžiantis rūdims plėstis.

„L“ raidės formos stačiakampis statinys plokščiu stogu priderintas prie tvarkingos aplinkos, stačiakampio baseino.

„Projektuotojams ypatingų pageidavimų, kaip turėtų atrodyti namas, nebuvo pateikta. Dirbome su mums gerai žinomais architektais. Jie pateikė savo projektinius pasiūlymus ir viskas tiko“, – sakė S. Volkov.

Leono Garbačausko nuotr.

Leono Garbačausko nuotr.

Name – daug betono

Kompaktiškame name nestinga erdvės. Daugiau nei 200 kv. m plote – bendra virtuvės ir svetainės erdvė, trys miegamieji, darbo kambarys, pirtelė, techninės patalpos su skalbykla. Grindys išklotos ąžuolinėmis balintos spalvos lentomis.

Virtuvės–svetainės grindyse atsirado betono inkliuzai, betoninis virtuvės salos stalviršis ir iš betono išlieta spinta su židiniu. Visa tai pagamino įmonės „Constra“ specialistai. Nupoliruoti betoniniai paviršiai tapo lygūs, švelnūs, puikiai valomi.

Namo interjere vyrauja skandinaviškas minimalizmas. Minkštieji baldai įsigyti, kiti pagaminti pagal užsakymą. Baldų furnitūra – iš natūralios spalvos ąžuolo lukšto.

„Protingame“ name įdiegta patikima automatikos sistema. Su išmaniai valdomais prietaisais reguliuojamas apšvietimas, užtraukiamos ir atitraukiamos užuolaidos, valdomi vartai, stebėjimo kameros, vaizdo ir garso prietaisai. Didžioji sistemos dalis veikia automatiškai.

Leono Garbačausko nuotr.

Leono Garbačausko nuotr.

Viskas gerai apgalvota

Elektros energiją namui generuoja ant stogo sumontuota saulės jėgainė, kurios galia siekia 10 tūkst. kW per metus. Namo gyventojams tokio elektros kiekio visiškai pakanka.

„Name įrengtas dvipusis elektros skaitiklis. Vasarą, kai daug saulės, jėgainės modulių pagamintą elektros perteklių galima perduoti saugoti elektros tinklams. Žiemą, kai elektros sugeneruojama mažiau, sukauptą energiją galima susigrąžinti už simbolišką mokestį“, – komentavo S. Volkov.

Pasiekti aukštą energinį naudingumą padėjo ir generalinio rangovo įdiegti gerai apgalvoti statybos sprendimai – maksimalus pastato sandarumas ir be galingos saulės jėgainės dar pastatytas šilumos siurblys su vertikaliais gręžiniais į žemę. Unikali technologija namą žiemą šildo, o vasarą vėsina.

Saulės jėgainės elektra šildomas šalia įrengto baseino vanduo. Baseiną gaubianti konstrukcija sumanyta taip, kad nepalankiu oru sulaikytų šilumą, o vasarą stiklinius gaubto fasadus būtų galima visiškai atidengti.

Bendrovės „Constra“ direktorius S. Volkov, paklaustas, kaip jo vadovaujama bendrovė ryžosi įgyvendinti sudėtingą ir didelių investicijų pareikalavusį objektą, atsakė paprastai ir lakoniškai: „Viskas buvo apgalvota nuo pradžių iki pabaigos.“

constra logo
 RĖMĖJO TURINYS 

Komentarai