Top Baneris

VGTU ir „Litgrid“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį

2016 spalio 24 d.
VGTU nuotr.
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Elektros energetika yra nuolat besivystanti sritis, kurioje moderniausios technologijos ir geri specialistai yra raktas į efektyvios ir švarios elektros energijos gamybos būdus. Suprasdami, kad pažangą lemia glaudūs mokslo ir studijų, pramonės bei verslo institucijų ryšiai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ir Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus AB „Litgrid“ atstovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

„Energetinis efektyvumas ir energetinės nepriklausomybės stiprinimas yra viena iš prioritetinių Lietuvos krypčių, o vykdant naujus nacionalinius ir tarptautinius energetikos projektus reikia puikių specialistų. VGTU ruošia elektros energetikos inžinierius ir kitus energetikos srities specialistus, todėl mums labai svarbu glaudžiai bendradarbiauti su šios srities įmonėmis, keistis žiniomis, patirtimi ir naujovėmis,“ – sakė VGTU strateginės partnerystės prorektorė doc. dr. Asta Radzevičienė.

„Litgrid“ palaiko stabilų šalies elektros energetikos sistemos darbą, valdo elektros energijos srautus ir sudaro sąlygas konkurencijai atviroje elektros rinkoje.

„Dirbant energetikos sektoriuje svarbu turėti platų požiūrį – išmanyti energetikos sistemą ir ryšius tarp visų jos dalių. Tikimės, kad kartu prisidėsime prie plataus požiūrio įvairiapusiškų specialistų ugdymo“, – sakė „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas.

VGTU ir AB „Litgrid“ atstovai parašais užtvirtino susitarimus dėl bendradarbiavimo rengiant specialistus, atnaujinant studijų programas, siūlant tyrimų ir baigiamųjų darbų temas. Abi šalys susitarė skirti didelį dėmesį moksliniams tyrimams, keistis informacija bei sutelkti pajėgas sprendžiant inžinerines bei technologines problemas.

VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video