Top Baneris

VGTU absolventai nenori, kad žmonės pyktųsi dėl šlapio vonios kilimėlio

2016 liepos 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Šlapias vonios kilimėlis – dažnam pažįstama ir nemaloni kasdienė situacija. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakulteto absolventas Benas Garbinčius komentavo: „Iš patirties žinome, kad buityje dažnai kyla konfliktai dėl šlapio vonios kilimėlio: jei kažkas nusimaudė ir nepadžiovė kilimėlio – kyla barniai, kad jis nepadžiautas ir paliktas šlapias ant vonios grindų. Jei kilimėlis padžiautas – irgi blogai, nes išlipus iš dušo nemalonu stovėti ant plikų šaltų vonios plytelių“. B. Garbinčius ir jo kurso draugas Tadas Kaminskas siūlo išeitį sukūrę šildantį ir savaime išdžiūstantį vonios kilimėlį „Warm Feet Mat“.

Pasak VGTU Gamybos inžinerijos ir valdymo studijų programos absolventų, jų sukurtas kilimėlis veikia panašiai kaip šildomos grindys: „Kilimėlyje yra svorio sensoriai, įjungiantys nepertraukiamą 15 minučių šildymo ciklą, kai ant jo atsistojama, yra elementas, kilimėlio šilumą užtikrinantis kabelis. Kilimėlis yra pakraunamas paprastu mini USB krovikliu, kokį naudojame išmaniųjų telefonų įkrovimui, tad pametus kilimėlio pakrovėją galima pasinaudoti telefono“, – pasakojo T. Kaminskas. Anot jo, kilimėlis visiškai įkraunamas per 8–9 val. ir, jei juo naudotųsi kartu gyvenanti pora, maudydamiesi du kartus per parą vienu įkrovimu kilimėlį jie galėtų naudoti savaitę laiko.

B. Garbinčius pabrėžė, kad tokio produkto šiuo metu rinkoje nėra. „Nuo savo konkurentų skiriamės tuo, kad mūsų kilimėlis yra šildomas, bet veikdamas jis nėra įjungtas į elektros lizdą. Tai reiškia, kad nėra jokių laidų, kurie drėgnoje vonios aplinkoje galėtų kelti pavojų sveikatai ar gyvybei. Mūsų kilimėlį naudoti saugu ir patikima“, – akcentavo VGTU absolventas.

kilimelis vgtu 2

Benas Garbinčius ir Tadas Kaminskas

Atliekant rinkos tyrimus Europos, JAV ir Kanados rinkose studentus pastebėjo užsienio įmonės. Pasak B. Garbinčiaus, palaikymo jie labiausiai sulaukė iš „Green Life Solutions“ – Didžiosios Britanijos kompanijos, kuri dirba su inovatyviais produktais ir padeda kurti bei skleisti žinią vartotojams.

Viskas, tiek belaidis šildymo mechanizmas, tiek iš šilumą saugančios medžiagos pasiūtas dėklas bei jį puošiantis logotipas – pačių studentų darbas. Visas detales jie pirko Lietuvoje, o dėžutę elektroniniams komponentams saugoti pagal savo brėžinius atsispausdino 3D spausdintuvu. Gaminio prototipą studentai sukūrė ir pristatė universitete kaip savo baigiamąjį bakalauro darbą.

„Tai, kad teorines universitete gautas žinias pavyko panaudoti kuriant naują realų produktą, mus labai įkvėpė ir motyvavo. Norime toliau tobulinti kilimėlį, nepaleisti šios idėjos. Dabar reikia finansų tolesniam produkto vystymui, paruošimui masinei gamybai ir tinkamam pristatymui rinkai“, – planais dalijosi B. Garbinčius. Artimiausiu metu jie ruošiasi kurti profesionalų reklaminį klipą ir dėti jį į minios finansavimo svetaines, tokias kaip kickstarter.com.

„Savo išradimą kūrėme turėdami ribotą biudžetą ir galimybes, bet ateityje planuojame pasiūlyti keletą kilimėlio dizaino variantų. Taip pat nuolat domimės inovacijomis ir galvojame, kaip jas pritaikyti mūsų išradimo tobulinimui“, – akcentavo T. Kaminskas.

Kviečiame pasižiūrėti trumpą interviu su kilimėlio kūrėjais:


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video