Top Baneris

Verslo liudijimai statybos sektoriuje vis mažiau pageidaujami

2017 birželio 1 d.
LSA nuotr.
LSA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybų sektorius yra viena labiausiai šešėlinės ekonomikos paveiktų šalies ūkio sričių. Pastebima, kad nelegali veikla labai dažnai pridengiama verslo liudijimais.

Verslo liudijimai yra smulkaus verslo skatinimo forma, kuri suteikia fiziniam asmeniui galimybę mokėti gerokai mažesnius mokesčius. Vis dėlto dėl neteisingo reguliavimo statybos veikla yra masiškai vykdoma pagal verslo liudijimus, nors didžiąja dalimi tai nėra smulkusis verslas – tokią situaciją aiškinosi Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Finansų ministerijos atstovai.

Lietuvos statybininkų asociacijai susirūpinimą kelia kiekvienais metais vis didėjantis išduotų verslo liudijimų statybos veiklai skaičius. Smulkusis verslas realiai šalyje nesiplečia tokiais mastais, kiek yra įsigyjama verslo liudijimų. LSA vertinimu, tai rodo, kad statybos veikla yra masiškai vykdoma pagal verslo liudijimus, tokiu būdu nemokant valstybei mokesčių ir lemiant darbo vietų statybos įmonėse mažėjimą.

LSA norėtų, kad būtų svarstoma galimybė susiaurinti veiklos, kuriai vykdyti išduodami verslo liudijimai, sąrašą, taip pat kitos galimos problemų sprendimo priemonės.

Žurnale „Statyba ir architektūra“ ši tema aptarta plačiau:

patentininkai

Mokesčių viražai: ar patentininkai smukdo statybų sektorių?

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuDar prieš kelerius metus Lietuvos statybininkų asociacija kreipėsi į Vyriausybę ragindama atkreipti dėmesį į dirbančiųjų individualiai sektorių ir suvienodinti statybų verslo sąlygas. Tačiau statybos įmonių atstovai konstatuoja, kad problema iki šiol nepajudėjo iš mirties taško. Anot jų, gerokai pigiau savo paslaugas teikiantys vadinamieji patentininkai ne tik iškraipo konkurencinę rinką, bet ir daro žalą valstybei […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video