Top Baneris

Verslo centre „Green Hall 2“ perkirpta atidarymo juostelė

2017 lapkričio 23 d.
energinio naudingumo reikalavimai
Verslo centras „Green Hall 2“. Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Praėjusių metų pavasarį visuomenei uždaras verslo centras „Green Hall 2“ įsileido pirmąjį miesto renginį, o šiuo metu jau švenčia įkurtuves. Viename technologiškai moderniausių ir aplinkai draugiškiausių šalyje biurų pastatų įsikūrė žinomos Lietuvos ir tarptautinės kompanijos.

Koncernui SBA priklausanti NT vystymo bendrovė „Urban Inventors“ į projekto plėtrą investavo daugiau nei 18 mln. eurų. Pastatą projektavo architektai iš Danijos „Arrow architects“ ir Lietuvos – architektų biuras „Archinova“.

Svarbiausia užduotis tarptautinei architektų komandai projektuojant „Green Hall 2“ pastatą buvo harmoninga verslo centro ir unikalios gamtos miesto centre dermė.

Verslo centras „Green Hall 2“. Norbert Tukaj nuotr.

„Green Hall“ verslo slėnis, kur pastatėme jau antrąjį biurų pastatą, yra unikali vieta. Vienu metu tai ir naujasis, Neries dešiniojo kranto Vilniaus centras, kur koncentruojasi visas verslas, ir ramaus, žalio, senojo Žvėryno dalis. Po langais čia teka Neris, žalia, gausu gyvybės, o kartu – puikus susisiekimas“, – pastato aplinkos privalumus vardijo „Urban Inventors“ direktorius Lionginas Šepetys.

Beveik 9 tūkst. kv. m ploto verslo centras yra pirmasis naujos statybos biurų pastatas stikliniais fasadais, kuriam suteiktas A+ energinio naudingumo sertifikatas. „Green Hall 2“ yra vienas iš nedaugelio verslo centrų Vilniuje, kurio šilumos energinius poreikius beveik 100 proc. tenkins geoterminis šildymas.

Pastato šildymo sistemai įrengti buvo nutiesta septyni tūkstančiai metrų geoterminės sistemos vamzdžių. Skaičiuojama, kad „Green Hall 2“ pastate įsikūrusių įmonių kaštai šildymui ir vėdinimui bus iki 50 proc. mažesni nei kituose verslo centruose.

Verslo centras „Green Hall 2“. Norbert Tukaj nuotr.

Dvigubas „Green Hall“ pastato fasadas, kurio bendras plotas viršija 5600 kv. m, yra tarsi energiją taupantis skydas, neleidžiantis pastatui vasarą perkaisti, o žiemą neišleidžiantis šilumos iš vidaus, tuo pačiu patikimai saugantis nuo miesto gaudesio. Žiemą ši sistema leis pastatui saugoti šilumą ir naudoti mažiau energijos. „Green Hall 2“ fasadui panaudotas Vokietijoje pagamintos aliuminio ir stiklo konstrukcijos.

„Green Hall 2“ energetinį efektyvumą vertino bendrovė Akustinių tyrimų centras ir sertifikuotų ekspertų grupė. Buvo atlikti pastato sandarumo testai, projektinių skaičiavimų ir sprendinių vertinimai. Ekspertai vertino šilumines energijos sąnaudas pastatui šildyti bei vėsinti, taip pat elektros energijos sąnaudas patalpų apšvietimui ir karšto vandens paruošimui bei pastato į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį.

Verslo centras „Green Hall 2“. Norbert Tukaj nuotr.

Taip pat skaitykite:
gree hall 2 norbert tukaj 1

Banguoto pastato kaprizai

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuIlgus metus vienišas stovėjęs vadinamasis „Barclays“ pastatas netrukus taps jaukaus „Green Hall“ verslo kvartalo dalimi. Šalia 2009 metais iškilusio „Green Hall“ bokšto baigiama dailinti komplekso antrojo pastato aplinka ir bendrosios interjero erdvės – netrukus čia atsikraustys pirmieji nuomininkai. Kompozicija – it smuiko raktas Pagal detalųjį planą dėl užstatymo tankumo ir intensyvumo neišnaudotas netaisyklingos konfigūracijos […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video