Top Baneris

Verslo centrą įrengė pagal miesto žmogaus poreikius

2018 sausio 15 d.
verslo centras „Eleven“
Verslo centras „Eleven“. „Baltic RED“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje naujai iškilęs modernus verslo centras „Eleven“ jau greitai atvers duris čia įsikursiančioms verslo įmonėms. Aštuonių aukštų pastatas strategiškai patogiame Žirmūnų rajone klientams pasiūlys populiarių šiuolaikinio gyvenimo patogumų ir socializacijos galimybių.

„VG Statyba“: apdailos darbai.

vg statyba logoJau kone dešimtmetį apdailos darbus atliekančiai bendrovei „VG statyba“ glaistymo ir dažymo darbai patikėti ir biurų pastate „Eleven“. Nors įprastai didelio masto objektuose „VG statybos“ darbuotojai pasitelkia beorio dažymo ir glaistymo sistemą, darbo našumą padidinančią kone keturis kartus, verslo centre laiptinės, pirmo, antro ir ketvirto aukštų apdailos darbai atlikti tradiciškai – glaistykle ir voleliu. Priežastis suprantama – pastate gausu aliuminio ir stiklo konstrukcijų, saugotinų paviršių.

Anot bendrovės direktoriaus Vido Grigalionio, pagrindiniai objektai, kuriuose tenka dirbti, yra visuomeniniai 1000 kv. metrų ploto ir didesni pastatai, o dažnas įmonės „VG statyba“ užsakovas – stambiosios Lietuvos įmonės.

Traukos vieta – stogo terasa

Projekto vystytojo „Baltic RED“ atstovai tvirtina, kad ne tik patogūs biuro baldai daro įtaką darbo produktyvumui, bet ir aplinka. Ji turėtų žadinti kūrybingumą, savirealizaciją, geresnę informacijos sklaidą.

Įmonės projektų vadovas Matas Balčėtis pasakojo, kad, projektuojant verslo centro pastatą, buvo užsibrėžta sukurti daug funkcinių zonų. Viena jų, pagrindinė, numatyta ant eksploatuojamo stogo. Ilgokai ieškota sprendimo, kokia šios zonos funkcija būtų tinkamiausia verslo centre dirbsiantiems žmonėms.

fortesta logo

Pastato monolitinio gelžbetonio konstrukcijų įrengimas.

Pasitarus su verslo centro nuomininkais buvo nuspręsta tiesiog sukurti atvirą „lounge“ tipo zoną, kurioje darbuotojai laisvomis nuo darbo minutėmis galėtų nevaržomai įsitaisyti su kompiuteriu ant kelių ar kavos puodeliu. Dabar poilsiui ir socializacijai skirta terasa yra įrengta beveik per visą pastato stogą (dalis jo atskirta inžineriniams įrenginiams).

Anot pastato architekto Dainiaus Čepurnos, toks sprendimas – jau senokai nebe naujovė, juk šiandien daugelis statybos projektų vystytojų bando atiduoti duoklę socialinėms reikmėms. Taigi, ir projektuojant pastatą siekta ne išskirti jį iš kitų, o tiesiog rasti geriausius bendrus sprendimus su projekto statytojais, patenkinti svarbius šiandienos miesto žmogaus poreikius ir lūkesčius, pritaikyti pastatą prie aplinkos.

Verslo centras „Eleven“. „Baltic RED“ nuotr.

Daugiau komforto

Vis tik D. Čepurna išskiria vieną netipiškai suplanuotą pastato objektą – automobilių stovėjimo aikštelę.

„Pagrindinis įėjimas į pastatą yra per pirmąjį aukštą, o automobilių aikštelė įrengta ant greta esančio prekybos centro stogo. Šias erdves reikėjo atitinkamai sujungti, sugalvoti, kaip būtų galima geriau patekti į aikštelę, kad būtų patogu tiek žmonėms su automobiliais, tiek be jų. Taigi, reikėjo apgalvoti visą tokių poreikių kompleksą“, – pasakojo architektas.

Jis pabrėžė, kad tokių sprendimų Vilniuje – ne tiek ir daug. Prekybos centras šalimais leidęs numatyti stogo eksploatavimo idėją, todėl stengtasi jį projektuoti taip, kad vėliau neprireiktų esminių pokyčių. Dabar verslo centro darbuotojams skirta 160 nemokamų automobilių stovėjimo vietų.

Darbuotojų komfortui sukurta ir daugiau funkcinių zonų, kuriomis jie galės naudotis nemokamai: pastate įkurdintos dviračių saugojimo erdvės, suformuoti erdvūs dušai ir persirengimo kambariai, skirti daugiausia dviratininkų reikmėms. Prie pastato numatyta keletas elektromobilių įkrovimo stotelių, kasmet vis aktualesnių miestuose. Pirmajame pastato aukšte jau netrukus įsikurs gurmanų mėgstamas restoranas „The Town“, šalia jo numatyta vasaros sezono terasa, įrengtos įvairaus dydžio posėdžių salės ir kitos poilsio zonos.

Bendrovės „Baltic RED“ atstovas M. Balčėtis pasakojo, kad vidaus erdvės buvo projektuotos pagal populiarų šiuolaikinį „open space“ tipą, stengtasi patalpų neskaidyti į mažus kabinetus, o palikti dideles, atviras erdves. Nuomininkams siūloma įrengti interjerą pagal jų pačių pateiktus projektus, pagal poreikį netgi sujungti kelių aukštų patalpas vidinėmis laiptinėmis ar išsinuomoti patalpas su atskira terasos dalimi.

Verslo centras „Eleven“. „Baltic RED“ nuotr.

A klasės pastatas

Verslo centras „Eleven“, užimantis 7 tūkst. kv. metrų plotą, atitinka A energinio naudingumo klasei taikomus reikalavimus, tačiau planuojama pasiekti ir aukštesnę pastato naudingumo klasę bei gauti „BREEAM in use“ sertifikatą.

Aukštos klasės biurų centras domina solidžias įmones, kurioms yra svarbios darbuotojų darbo sąlygos, patalpų išlaikymo sąnaudos, komfortas. Verslo centre „Eleven“ įsikurs įvairios įmonės: informacinių technologijų kompanijos „Kesko Senukai Digital“ ir „Albars“, finansinių paslaugų bendrovė „Mokilizingas“, statybų bendrovė „Naresta“, vertimo ir lokalizavimo paslaugų įmonė „Synergium“, klientų aptarnavimo paslaugų kompanija „Baltic Virtual Assistants“ ir kitos.

Pastate įrengta energijos suvartojimo monitoringo sistema, automatizuotas patalpų mikroklimato valdymas, automatizuota įeigos kontrolė ir apsauga. Visa tai padeda gerokai taupyti energijos išteklius, mažinti šilumos nuostolius. Fasadui naudotos keraminės apdailos plokštės pastatui suteikia šiuolaikiškos išvaizdos įspūdį. Architektas pasakoja fasado apdailos sumanymui pasitelkęs „literatūrinę mintį“: tamsios fasado dėmės – tarsi užuomina į kompiuterinę erdvę, kur viskas išreiškiama per vienetuko ir nuliuko kodus. Tokia idėja į fasado išvaizdą pažvelgti per kodų prizmę gimė beieškant savito išorės sprendimo. Verslo centro vieta papildo komfortišką aplinkos pojūtį: netoliese įsikūręs sporto klubas, prie „Eleven“ pastato šliejasi prekybos centras, greta yra visuomeninio transporto stotelės. Sutvarkyta ir Kareivių gatvės infrastruktūra: po rekonstrukcijos darbų atsirado nauja šviesoforinė sankryža ties įvažiavimu į verslo centrą.

Verslo centras „Eleven“. „Baltic RED“ nuotr.

arlanga logoStatomas pastatas turėjo atitikti A energetinio naudingumo klasę. Todėl išorinių langų ir vitrinų gamintojui bendrovei „ARLANGA pvc“ tekusi užduotis buvo pagaminti ir sumontuoti ypač kokybiškus ir sandarius langus, kurių šilumos perdavimo koeficientas būtų mažesnis nei 1,0 W/m²K.

Projektuodami langus, bendrovės „ARLANGA pvc“ specialistai pritaikė inovatyvias „Reynaers“ aliuminio profilių sistemas. Langams parinkta naujausia „Masterline 8“ sistema, puikiai tinkanti šiaurietiško klimato šalims.

Verslo centro „Eleven“ langai, pagaminti iš „Reynaers Masterline 8“ sistemos, leis taupyti pinigus šildymo išlaidoms, nes pasižymi geresnėmis termoizoliacinėmis ypatybėmis, palyginti su rinkoje esančiomis analogiškomis sistemomis.

Aliuminio sistemai „Reynaers Masterline 8“, iš kurios pagaminti langai verslo centrui „Eleven“, naudojamos itin kokybiškos ir tikrai brangios medžiagos. Dauguma naudojamų sprendimų tenkina ar net pralenkia A+ langų standarto reikalavimus. Tokie langai gali būti naudojami ir pasyviuosiuose namuose, nes jų termoizoliacinės ypatybės yra geresnės nei kitų panašių sistemų.

Dar viena langų ypatybė – jų gamybai naudoti profiliai yra siauresni, nors išsiskiria unikaliomis fizinėmis savybėmis. O naudojant siauresnius profilius galima daugiau vietos skirti stiklo plotui. Dėl to atsiranda geresnių patalpų apšvietimo ir įvairesnių architektūros sprendimų galimybių.

Verslo centro „Eleven“ fasadams naudota ypač geromis šiluminėmis savybėmis pasižyminti sistema „CW-50HI“.

Bendrovės „ARLANGA pvc“ specialistai, norėdami būti tikri savo gaminių kokybe ir deklaruojamomis šilumos perdavimo koeficiento vertėmis, pagamintą langą papildomai išbandė notifikuotoje laboratorijoje. Rezultatai patvirtino siektus rodiklius.

Verslo centras „Eleven“. „Baltic RED“ nuotr.

Rangovas išnaudojo ilgametę patirtį

litana logoVerslo centro „Eleven“ generaliniu rangovu pasirinkta bendrovė „Litana ir Ko“. Ilgametę patirtį statant komercinės ir gyvenamosios paskirties pastatus turinti įmonė ją pasitelkė ir įgyvendindama šį projektą.

„Objekto statyba vyko sklandžiai, rezultatas – tinkamai pastatytas verslo centras. Pasibaigus projektui, kaip įprastai, bus išanalizuota darbų eiga, įvertinta patirtis. Geriausi sprendimai bus perduoti kitiems projektams, taip pat peržiūrėta, kur reikėtų labiau pasitempti“, – sakė bendrovės „Litana ir Ko“ projektų direktorius Virgilijus Vinikas.

Anot jo, projekto apimtis ir statyboms numatytas laikas pareikalavo daug dėmesio skirti planavimui, pasiruošimo darbams, statybų eigos organizavimui, subrangovų atrankai. Verslo pastatas yra šalia veikiančio prekybos centro, statybos aikštelė nedidelė, todėl viską reikėjo tinkamai suplanuoti – tiek transporto judėjimą, tiek medžiagų atvežimą į objektą, tiek pačios statybos darbų eigą.

„Mūsų įmonės specialistų patirtis leido viską tinkamai suorganizuoti, suvaldyti daugybę darbų procesų“, – pasakojo „Litana ir Ko“ projektų direktorius V. Vinikas.

Verslo centras „Eleven“ pastatytas optimaliai išnaudojant sklypo teritoriją, įkomponuojant į projektą ir prekybos centrą, ant kurio įrengta nauja stovėjimo aikštelė. Užsakovų pageidavimu, pastatas turėjo būti energiškai efektyvus, ergonomiškas. Projektas vykdytas įgyvendinant A energinio naudingumo klasės reikalavimus. To siekta visuose statybos etapuose, pasirenkant ir taikant naujausias technologijas ir išskirtines apdailos medžiagas.

„Pagrindiniai projektiniai sprendiniai dėl A energinio naudingumo klasės buvo priimti ruošiant projektą. Statybos metu į visus sprendinius atsižvelgta, dalis jų buvo gerinami. Daug dėmesio skirta izoliacinių medžiagų pasirinkimui ir darbų kokybės kontrolei. Objekte panaudotos medžiagos buvo derinamos su vystytoju. Pasirenkant jas dėmesys pirmiausia kreiptas į kokybę, o tik paskui į kainą, kad būtų pasiektas tinkamas rezultatas“, – kalbėjo V. Vinikas.

Jo teigimu, kiekvienas objektas turi savo specifiką. Ne išimtis ir verslo centras „Eleven“. Viena sunkesnių užduočių šiame projekte – įrengti automobilių stovėjimo aikštelę virš veikiančio prekybos centro. Lietuvoje vis dar girdimi atgarsiai dėl Latvijoje įvykusios prekybos centro avarijos. Dėl to šiems darbams buvo skiriama itin daug dėmesio. „Mums pavyko juos atlikti tinkamai, nesukeliant didelių nepatogumų prekybos centrui. Statant ypač svarbus buvo darbų saugumas, jų kokybė“, – pažymėjo „Litana ir Ko“ projektų direktorius.

Bendrovė „Litana ir Ko“ yra įmonių grupės centras, įsikūręs Gargžduose. Grupė „Litana“ aktyviai dirba devyniose šalyse, ypač Skandinavijoje, kur yra projektavusi, stačiusi ar gaminusi metalo konstrukcijas ne vienam įsimintinam projektui: biurų pastatui Malmėje, ligoninei Stokholme, universiteto pastatui Kalmaro mieste, neutronų greitintuvo kompleksui Lunde. Iš viso per savo gyvavimo metus įmonė yra pastačiusi daugiau nei 500 objektų Lietuvoje ir užsienio šalyse. Pastaruoju metu „Litana ir Ko“ sėkmingai stato LIDL prekybos centrus Lietuvoje, yra įgyvendinusi ne vieną gamybinių statinių projektą.

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“, 2017 / 5.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video