Top Baneris

Vėdinimo sistema, kuri džiugina piniginę (2)

2020 liepos 8 d.
1642
Freepik.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Moderniuose aukštos energinio naudingumo klasės pastatuose oro apykaitos sistema, suteikianti galimybę kontroliuoti oro kokybę bei šilumogrąžą, gali būti laikoma viena svarbiausių. Paprastai jai tenka nemenka dalis būsto įrengimui skirto biudžeto. Tačiau yra būdų, kaip, neprarandant vėdinimo kokybės, šią sąmatos dalį apčiuopiamai sumažinti.

UAB „REC BalticVent“, dukterinė bendrovės „REC Indovent AB“ (Švedija) įmonė, tiekianti standartizuotas vėdinimo sistemas, rado galimybę pasiūlyti Lietuvos rinkai aukštus skandinaviškus standartus atitinkančią kompleksinę vėdinimo sistemą už ekonominės klasės kainą.

Universalus ortakių tinklo sprendimas

Jau keleri metai Lietuvoje vis populiaresnė tampanti REC FLEX HDPEA vėdinimo sistema su 75 mm išorinio skersmens lanksčiais polietileno ortakiais pasižymi lengvu ir paprastu montavimu, o sumontuota tampa sandari ir tyli. Naudojant kolektorinę montavimo sistemą, panaikinama telefoninio efekto tikimybė, kai garsas sklinda iš vienos patalpos į kitą per vėdinimo sistemą. Siekiant, kad būtų užtikrinta aukščiausia tiekiamo oro kokybė, ortakiams gaminti naudojamas tik neperdirbtas polietilenas PE-HD bei PE-LD, pasižymintis antistatinėmis savybėmis. Vidinio ortakio polietilenas papildomai papildytas priedais nuo grybelio ir bakterijų. Dėl atsparumo gniuždymui gofruotas išorinis ortakis gali būti, taupant vietą, montuojamas ir betoninėse konstrukcijose. Šių ortakių sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų, o tai reiškia, kad jie gali būti naudojami kone kiekvienoje patalpoje – pradedant nuo mūsų patalpų, vaikų kambarių ir baigiant alergiškų žmonių ar astmatikų būstais.

fegrh

Daugiau oro – mažesnėmis sąnaudomis

75 mm išorinio skersmens lankstūs ortakiai gali būti montuojami palubėje, pertvarose, perdangų konstrukcijoje ir užima labai mažai vertikalios patalpų erdvės. Ortakių vamzdynas, uždengtas kabamosiomis lubomis, nekenkia estetiniam patalpų vaizdui, neskleidžia triukšmo ir nereikalauja techninės priežiūros ilgus metus. Tačiau 75 mm ortakiai turi vieną trūkumą – jų oro pralaidumas nėra didelis. Todėl į kiekvieną kambarį tenka vesti po 2 ar net 3 tokius ortakius, tad vienai sistemai sunaudojamų ortakių skaičius gali būti didelis.

Rūpindamasi savo užsakovų biudžetu, UAB „REC BalticVent“ rinkai pradėjo siūlyti didesnius – 90 mm skersmens – ortakius. Abiejų ortakių tipų jungiamosios dalys yra lengvai keičiamos tarpusavyje, todėl tapo visiškai nesunku kartu naudoti ir 75 mm, ir 90 mm ortakius.

Dabar vietoj 2–3 75 mm ortakių galima nutiesti 1–2 90 mm skersmens ortakius. Bendras jų ilgis sumažėja ~40 proc., o vietos tereikia 1,5–3 cm daugiau. Šis veiksnys taip pat apčiuopiamai sumažina ir montavimo darbų apimtį bei su jais susijusias išlaidas. Tačiau didžiausias privalumas tas, kad dėl mažesnės turbulencijos vos 20 proc. didesnio skersmens ortakiu į patalpas gali patekti net ~80 proc. daugiau oro. Didesniuose ortakiuose taip pat susidaro mažesnis pasipriešinimas tiekiamam ir ištraukiamam oro srautui, kas savo ruožtu reiškia mažesnes ventiliatorių elektros energijos sąnaudas. Bendrovės atstovų skaičiavimais, vėdinimo sistemos įrengimas su naujais 90 mm skersmens lanksčiaisiais ortakiais gali sutaupyti iki 20 proc. šiam tikslui skirto biudžeto.

Švediški vėdinimo įrenginiai tampa prieinamesni

Aukšti skandinavų kokybės standartų reikalavimai, keliami vidaus mikroklimatui, yra žinomi ir pripažįstami visame pasaulyje. Čia labiausiai vertinami kuo efektyvesni, kuo tyliau veikiantys, kuo mažiau neigiamos įtakos aplinkai darantys gaminiai. Žinoma, investicijos į juos ilguoju laikotarpiu duoda daugiau grąžos, tačiau mūsų tautiečiams toks pirkinys kartais tampa neprieinamas dėl aukštesnės kainos.

Bendrovė „REC BalticVent“ rado išeitį – Lietuvos rinkai ji siūlo visiškai atitinkančius Švedijos kokybės standartus, tačiau ekonominės klasės rekuperatorius RECOM su trijų tipų šilumokaičiais: rotaciniais, plokšteliniais ir plokšteliniais iš entalpinės membranos. Ištobulėjus membranų gamybos technologijoms, perspektyviausiais laikomi pastarieji, šildymo sezono metu grąžinantys dalį drėgmės į tiekiamą orą. Jų tiekiamo ir ištraukiamo oro srautai yra visiškai atskirti, taip išvengiama pagrindinio rotacinių šilumokaičių trūkumo – užteršto oro įmaišymo į tiekiamą orą. Tarp kitų šio vėdinimo įrenginio privalumų būtų galima paminėti lengvai suprantamą lietuvišką valdymo meniu, ePM1 klasės filtrą, kuris tiekiant orą sulaiko žiedadulkes ir kitus alergenus, bei galimybę iš bet kurios vietos valdyti įrenginį per mobiliąją programėlę.

gbhj

Be to, šiuo metu jam taikoma nuolaida: perkant RECOM rekuperatorių kartu su REC Flex HDPEA lanksčiųjų vėdinimo ortakių sistema, pirkiniui įsigalioja 3 metų garantija.

UAB „REC BalticVent“ konsultantai ir projektuotojai visuomet pasiruošę profesionaliai atsakyti į vartotojams kylančius klausimus ir pagelbėti su ventiliacijos sistemos projektavimu bei įrangos tiekimu į visų tipų pastatus.

 

baltic vent„REC Indovent AB“ (Švedija) atstovas Baltijos šalyse.
UAB „REC BalticVent“
Serbentų g. 115, Šiauliai
Tel. (8 41) 54 06 70
El. paštas info@rec-balticvent.lt
www.rec-balticvent.lt

 

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Spec

  2022-08-21, 15:30  

  to Eduardas..kažka leptelti tai nereiškia teisingai pasakyti…..lanksčių ortakių sistema nėra brangesnė už skardos,kadangi montuojant skardas už darbą mokama daugiau…tai tas ant to. Toliau, lanksčios sistemos oro kokybė gerokai geresnė nei skardinių kuri laikui bėgant apsineša. Pačiupinek skardinį ortakį, ar jauti tokį rebaliuką,na tai va, prie jo prilimpa visos dulkės..tad reik montuoti pravalas ir valyti ortakius. Gyv.namuose to niekas nedaro. Lanksti sistema antistatinė,antibakterinė, neteko dar matyti apsinešusios..

 • Eduardas

  2020-07-28, 16:57  

  Keista, kad pati brangiausia sistema nėva džiugina piniginė. ))
  O apie tai, kaip „džiugina” klientą itin maža oro apykaitą (ir atitinkamai – itin prasta oro kokybė), mes tikriausia reklamoje ne pamatysime.

Rekomenduojami video