Top Baneris

Vėdinimas ir drėgmės kontrolė (1)

2019 lapkričio 20 d.
„Komfovent“
Pasidalykite straipsniu

Griežtėjant pastatų energinio naudingumo reikalavimams, vis didesnis dėmesys skiriamas pastatų vėdinimui, kuris stipriai lemia tiek pastato eksploatacines sąnaudas, tiek komforto lygį patalpose. Vėdinimas su rekuperacija tapo savaime suprantamu dalyku ir norma. Tiek ES normatyviniuose dokumentuose, tiek Lietuvos statybos techniniuose reglamentuose yra apibrėžti minimalūs šilumogrąžos temperatūrinio efektyvumo reikalavimai, tačiau nėra jokių reikalavimų oro drėgmei. Lietuvos higienos norma HN 42:2009 „Gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų patalpų mikroklimatas“ apibrėžia oro drėgmę. Oro temperatūra šaltuoju metų laikotarpiu gyvenamosiose patalpose turi būti 18–22 °C, santykinė oro drėgmė – 35–60 proc. Optimali patalpų oro drėgmė lemia ne tik komfortišką savijautą, bet ir turi įtakos pastato ilgaamžiškumui.

Komfortas priklauso ir nuo drėgmės

Nesiimant priemonių, gyvenamosiose patalpose komforto lygis gali labai stipriai svyruoti: žiemą vėdinamose patalpose oras būna pernelyg sausas, santykinė drėgmė gali nukristi net žemiau 10 proc. Jautresni žmonės jaučia didelį diskomfortą – džiūsta oda, akių ir nosies gleivinės, jutiminė aplinkos temperatūra yra žemesnė už faktinę temperatūrą. Vasarą dažnai iškyla kita problema – kai lauke didelė santykinė drėgmė ir gana šilta, patalpose taip pat pakyla drėgmė, dėl ko pablogėja savijauta ir krinta produktyvumas. Išlaikyti santykinę drėgmę komfortišką nėra paprasta. Žiemą turi nuolatos veikti drėkintuvai, o vasarą, pakilus drėgmei, oro sausintuvai, kurie naudoja daug energijos ir reikalauja nuolatinės techninės priežiūros.

Sprendimas – drėgmės lygį palaikantis vėdinimo įrenginys

Yra ir kitas pasirinkimas – projektuojant pastatą numatyti vėdinimo įrangą, sujungiančią pažangiausius technologinius sprendimus. Vienas jų – tai sorbcinis rotacinis šilumogrąžis, kuris ne tik efektyviai taupo šilumą ir šaltį, bet ir geriau kontroliuoja patalpų drėgmę – žiemą regeneruoja šalinamame ore esančią drėgmę ir ją grąžina tiekiamam šviežiam orui, o vasarą – atvirkščiai – nepraleidžia į patalpas perteklinės drėgmės, esančios lauko ore. Šis vėdinimo įrenginio komponentas patalpose užtikrina komfortišką mikroklimatą nenaudojant drėkintuvų ir sausintuvų.

UAB „Komfovent“ yra viena iš nedaugelio inžinerinių kompanijų Europoje, naudojanti savo unikalią sorbcinių rotacinių šilumogrąžių gamybos technologiją. Ja pagaminti sorbciniai rotaciniai šilumogrąžiai yra naudojami ir įmonės gaminamuose buitinės, komercinės ir pramoninės paskirties vėdinimo įrenginiuose. Dėl savo išskirtinių savybių įrenginių su sorbciniais rotaciniais šilumogrąžiais paklausa rinkoje nuolatos auga.

vedinimas komfovent 2

Komfortą užtikrinantys algoritmai

Tam, kad procesai, kontroliuojantys drėgmės lygį, būtų tinkamai valdomi, vėdinimo įrenginys turi turėti pažangią ir išmanią automatikos sistemą, kuri atitiktų vartotojo poreikius ir visada palaikytų patalpose komfortišką mikroklimatą su mažiausiomis energijos sąnaudomis. Būtent tokią automatiką UAB „Komfovent“ integruoja į savo vėdinimo įrenginius, siekdama sukurti kuo geresnį komfortą šios įrangos naudotojams. Intuityvi vartotojo sąsaja aiškiai atvaizduoja veikimo parametrus ir leidžia paprastai valdyti sudėtingus termodinaminius procesus. Vartotojui pakanka suvesti norimus mikroklimato parametrus, o automatika atliks likusį darbą. Automatikos algoritmai suderinti su visais vėdinimo įrenginio komponentais, darniai valdo ir reguliuoja vėdinimo procesus optimaliomis energijos sąnaudomis.

komfovent logo

Daugiau informacijos: www.komfovent.com

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Vėdinimas

    2020-08-19, 18:11  

    O tai čia nėra tiesiog rekuperacija?

Rekomenduojami video