Top Baneris

Vasaros metu paveldosaugininkai rengs patikrinimus Vilniaus senamiestyje

2020 birželio 4 d.
senamiestis vilniaus 1
Vilniaus senamiestis.
Pasidalykite straipsniu

Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus skyriaus specialistai šią savaitę pradeda visą vasarą truksiančią kontrolinę senamiesčio situacijos analizę.  Trečiadienį specialistai lankysis Didžiojoje, Savičiaus ir Bokšto gatvėse. Patikrinimo metu dėmesys bus kreipiamas į kultūros paveldo objektų ir  jų  aplinkos pokyčius, saugotinų statinių  būklę ir  priežiūros  kokybę,  vykdomus  darbus ir suderintuose projektuose nustatytų  statybos, tvarkybos   ar  rekonstrukcijų reikalavimų laikymąsi. KPD direktorius Vidmantas Bezaras atkreipia  dėmesį,  kad  tokios akcijos  taps  departamento  veiklos norma  ne  tik  Vilniuje,  bet  ir  kituose  šalies miestuose bei  regionuose.
Šios akcijos metu su paveldosaugininkais taip pat bus galima ir pasikonsultuoti, kaip teisingai susiremontuoti, susitvarkyti savo būstus, aplinką,  želdinius, kaip rengti projektus ir gauti paramą tyrimams ar avarinei būklei likviduoti. Šįkart pageidautina kreiptis minėtų gatvių gyventojams (kontaktinis telefonas – 860790329), su specialistais bus galima susitikti tiesiog vietoje, prie pastatų.
„Prevencinis  darbas  yra  ne  mažiau svarbus nei  tradicinės  kontrolės  formos, o  problemų   identifikavimas,  vietovės  konteksto ir  situacijos analizė, konsultacijos  konkrečioje vietoje  galbūt  leis  ne  tik nustatyti  daromus  pažeidimus, bet  ir padės turto  valdytojams aiškiau  suprasti  saugomas  vertes, paveldo tvarkymo būdus ir galimybes, – pabrėžė departamento direktorius. –  Artimiausiu metu padidintas  dėmesys  bus  skiriamas  ir acionalinio  reikšmingumo  kultūros  paveldo objektuose vykdomiems darbams, o kontrolę, priežiūrą ir  stebėseną  padės  vykdyti ir  naujos  modernios  priemonės – bepiločiai orlaiviai (dronai), lazerinio matavimo įrenginiai „Spike“, kuriais vietoje bus atliekami tikslūs matavimai, patikimai užfiksuojami kultūros paveldo objektų būklės pokyčiai“.
Kaip teigė KPD Vilniaus skyriaus vedėja Gerda Ožiūnaitė, šios paveldosaugininkų sustiprintos stebėsenos tikslas – pasižiūrėti, ar daug yra vizualiai pastebimų nukrypimų nuo projektų, ar karantino metu nebuvo atlikta statybos darbų be suderinimo su KPD.  Fiksavus pažeidimus, bus surašomi reikalavimai padėtį ištaisyti. Sustiprinto dėmesio senamiesčiui akcija kilo neatsitiktinai. „Mintis išsamiai patikrinti vieną kvartalą kilo dėl to, kad pamatėme, jog kai kuriuose objektuose darbai vyksta  nukrypstant  nuo suderintų  projektus. Pasitaiko, kad, pavyzdžiui, savavališkai sudedami netinkami stoglangiai, langai, priestatai – sakė G. Ožiūnaitė. – Senamiestyje gyvenantys turi suvokti, kokiame pastate gyvena ir kaip jį reikia tvarkyti.“
Įvertinus  pirmųjų vizitų  specifiką ir  rezultatus,  bus  parengtas ir  KPD  puslapyje  paskelbtas konkretus  lankytinų  kvartalų  ir  laiko  grafikas.
kpd.lt

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video