Top Baneris

Naujos statybos butų pardavimas užsitęsia iki metų

2018 kovo 2 d.
butų pasiūla
„Hanner“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vasario mėnesį Vilniuje iš viso nupirkti 305 nauji butai, tai yra 4 proc. daugiau nei 2017 m. vasarį, kai pirkėjai įsigijo 293 naujus butus. Lyginant vasario mėnesio naujų butų rinkos rezultatus su šių metų sausio mėnesio pardavimais, augimas dar didesnis – daugiau nei 36 proc.

„Sausis buvo neįprastai sausas naujų butų pardavėjams. Vasaris jau rodo rinkos grįžimą į jai įprastas vėžes, kai kas mėnesį Vilniuje nuperkama apie 300 naujų butų“, – sako įmonės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Naujų butų sandėlis mažėjo

Vasarį jau trečią mėnesį iš eilės naujų butų sandėlis mažėja. Dabar jis siekia 4319 butų, tai yra beveik 500 butų, arba 10 proc. mažiau negu 2017 m. lapkritį, kai naujų butų sandėlyje buvo 4814 butų. Trumpėja ir prognozuojamas laikotarpis, reikalingas visiškai realizuoti susikaupusių butų sandėlį. Vasario mėnesio duomenimis išparduoti dabar pastatytus ir parduoti naujus butus reikėtų 14 mėnesių, praėjusių metų lapkritį šis rodiklis siekė 16 mėnesių.

„Naujų butų pasiūla rinkoje mažėja dėl didelių biurokratinių kliūčių pradėti naujus nekilnojamojo turto projektus bei mažėjančio plėtotojų intereso investuoti į naujų gyvenamųjų namų statybą“, – sako A. Avulis.

hanner butu pardavimai 2

Naujų butų sandėlis sudaromas skaičiuojant statomus arba jau pastatytus daugiabučius, kuriuose jau šiandien pirkėjai gali rezervuoti butus.

Populiariausi Vilniaus mikrorajonai – arčiau miesto centro

Populiariausi Vilniaus mikrorajonai pagal vasarį parduotų butų skaičių yra Naujamiestis, Pilaitė bei Justiniškės.

hanner butu pardavimai 5

Naujakuriai dažniausiai rinkosi dviejų kambarių butus – toks buvo kas antras įsigytas būstas. Kas trečias pirkėjas rinkosi 3 kambarių butus. Trečdalio parduotų butų plotas siekė 50–59 kv. m ploto, dar šiek tiek daugiau nei penktadalio nupirktų butų plotas siekė 40–49 kv. m.

Vasarį 60 proc. nupirktų butų priklausė žemesnės kainos segmentui

Praėjusį mėnesį daugiau nei pusė visų nupirktų butų (60 proc.) priklauso žemesnės ir vidutinės kainos segmentui – kaina už kv. m yra iki 1700 eurų. Atitinkamai likusių 40 proc. vasarį parduotų butų kaina prasidėjo nuo 1700 eurų už kv. m ir daugiau.

hanner butu pardavimai 1

„Hanner“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video