„Varėnos šiluma“: modernų ūkį valdo žmogus

„Varėnos šiluma“: modernų ūkį valdo žmogus

Modernūs biokuro katilai, šimtaprocentinis atsinaujinančiojo kuro naudojimas, tolesni atsinaujinimo planai – bendrovei „Varėnos šiluma“ galima pavydėti šilumos ūkio vadybos. Bendrovės direktorius Virginijus Guoga pripažįsta – įmonei sekasi. Bet išsprendus didžiausias ūkio problemas atėjo laikas dėmesio skirti dar reikšmingesniems dalykams.

„Iš pradžių maniau, kad svarbiausia yra gamybos priemonės, ir mes tikrai ieškome galimybių maksimaliai sutvarkyti ūkį. Vadovaudamas įmonei aštuntus metus aiškiai suvokiu, kad svarbiausi yra čia dirbantys žmonės“, – sakė V. Guoga.

Perkainoti vertybes paskatino ne tik patirtis, bet ir vieno Mykolo Romerio universiteto dėstytojo žodžiai: „Visą gyvenimą stengiuosi mokytis, taip prieš keletą metų pradėjau lyderystės ir pokyčių vadybos studijas. Kartą nusistebėjau, kodėl, kalbėdami apie žmogiškųjų išteklių vadybą, mes dažnai pasitelkiame Jungtinių Amerikos Valstijų pavyzdį. Dėstytojas pakomentavo: amerikiečiai per 100 metų sukūrė tiek, kiek pasaulis iki tol per 1000 metų. Ir tai inspiravo jų demokratija, durys, atvertos individo iniciatyvai.“

Paskatinti inicijuoti pokyčius darbuotojai gali nuversti kalnus. Tik reikėjo rasti būdą, padedantį žmonėms atsiskleisti. Šių metų lapkričio pabaigoje 53 įmonės darbuotojai, tarp jų – 9 administracijos atstovai, pradėjo pildyti kompetencijos vertinimo anketas, jas aptarinėti ir formuluoti asmeninius bei įmonės tikslus.

V. Guoga jau neabejoja – tai tinkamas būdas atrasti stipriąsias ir silpnąsias kiekvieno specialisto puses, permąstyti kiekvieno veiklą, įvardyti vadovų ir darbuotojų lūkesčius vieni kitų atžvilgiu, užmegzti grįžtamąjį ryšį, sustiprinti motyvaciją tobulėti.

„Varėnos šilumos“ vadovas pats vienoje darbovietėje yra patyręs, kad gali praeiti dešimt metų nuo įdarbinimo dienos ir neatsirasti progos antrąkart asmeniškai pabendrauti su vadovu. Tai reiškia – ir nesužinoti, kaip jį vertina vadovas, o vadovui – kaip jaučiasi darbuotojas.

V. Guoga pripažino – jau po pirmųjų dviejų dienų pokalbių sužinojo dalykų, padėjusių suprasti, kodėl vienas ar kitas darbuotojas jautresnis ar impulsyvesnis. Pripažino ir tai, kad jie naujovę įvertino įvairiai. Didžioji dalis – teigiamai, bet buvo ir pastabų, kad tokios nesąmonės dar negirdėję…

Šiuo metu dirbama su 21 kompetencijos sąrašu. Ne visos, komentavo V. Guoga, taikomos visiems darbuotojams: vienos skirtos vadovaujančiajam asmeniui, kuriam svarbus ir strateginis, ir analitinis mąstymas, o, tarkime, katilinėje dirbančiam šaltkalviui nereikalinga bendravimo su klientais kompetencija. Bet visiems svarbus lojalumas organizacijai, pozityvumas.

Anketas, kurias pildė patys darbuotojai, vertino ir jų tiesioginiai vadovai, galiausiai jos buvo aptariamos su įmonės direktoriumi. „Žmonės skirtingi: vieni save šiek tiek pervertina, kiti nepakankamai įvertina. Kai kurie bandė rinktis vidurį tarp „nepatenkinamai“ ir „puikiai“ gal neteikdami reikšmės šiai užduočiai“, – sakė V. Guoga. Vis dėlto ši kompetencijų vertinimo priemonė, yra apsisprendęs įmonės vadovas, bus rodiklis, lemsiantis būsimų atlyginimo priedų dydį.

V. Guoga neslepia – viena svarbiausių kompetencijų, jo akimis, yra lojalumas darbovietei: „Visiems tai proga pagalvoti, kaip patys vertina darbovietę, pamąstyti, kaip ją pristato aplinkiniams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai