Top Baneris

Valstybinės reikšmės parkų tvarkymui – ES parama

2017 sausio 2 d.
Sapiegų rezidencijos parkas. R. Marčėnaitės nuotr.
Sapiegų rezidencijos parkas. R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Į ES struktūrinių fondų lėšomis siūlomų finansuoti valstybės projektų sąrašą įtraukti 6 valstybinės reikšmės parkų (želdynų) tvarkymo projektai. Tai Žagarės ir Astravo dvarų sodybų parkų sutvarkymas, Raudonės (rezidencinės) pilies ir Panemunės pilies parkų tvarkymas ir pritaikymas lankymui, taip pat Trakų Vokės dvaro sodybos parko ir Sapiegų rezidencijos parko (kuriame baigia įsikurti privatus verslas – technologijų startuolių parkas „Vilnius Tech Park“) pritaikymas lankymui ir tausojančiam naudojimui.

Šie parkai, saugomi ir kaip kultūros paveldo objektai, buvo atrinkti kaip skubiausiai tvarkytini želdynai, atspindintys skirtingų Lietuvos istorinių laikotarpių dvasią, pagal 2015 metais aplinkos ministro patvirtintą Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015-2020 metų veiksmų planą.

Kurtuvėnų ir Gelgaudiškio dvarų sodybų parkų tvarkymo projektus į valstybės projektų sąrašą planuojama įtraukti vėlesniu ES paramos etapu.

Pasak Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktoriaus Vidmanto Bezaro, ES parama padės atskleisti ir išryškinti šių želdynų ypatingą istorinę, ekologinę, architektūrinę, estetinę, kultūrinę, mokslinę ir dendrologinę vertę, sudarys sąlygas tinkamai panaudoti jų socialinį, kultūrinį bei ekonominį potencialą ir visuomenei pažinti jų vertybes.

Paraiškas minėtiesiems projektams finansuoti savivaldybės, kurių teritorijose yra šie objektai, ir Žagarės regioninio parko direkcija Aplinkos projektų valdymo agentūrai turi pateikti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo valstybės projektų sąrašo patvirtinimo dienos.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video