Top Baneris

Valstybinės augalininkystės tarnybos pastato modernizacija: atnaujinimas įvyko nenutraukiant darbų

2023 spalio 4 d.
Valstybine augalininkystes tarnyba
Turto banko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Baigti Ozo gatvėje, Vilniuje, esančio pastato, kuriame įsikūrusi Valstybinė augalininkystės tarnyba, rangos darbai. Beveik 3 mln. eurų vertės projektas finansuotas Turto banko ir ES fondų lėšomis.  

„Projektas išskirtinis tuo, kad modernizacija vyko veikiančiame objekte. Rangovų profesionalumas, tamprus bendradarbiavimas su patalpose įsikūrusia Valstybine augalininkystės tarnyba ir pastarosios geranoriškumas, gebėjimas lanksčiai organizuoti darbą, leido laiku įgyvendinti projektą“, – pasiektu rezultatu džiaugiasi Ernestas Česokas, Turto banko Finansų departamento direktorius, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas.

Modernizacijos metu buvo atnaujinamas vienas iš Ozo g. 4A, Vilniuje, esančio pastato korpusų, kurio bendras plotas daugiau nei 1,7 tūkst. kv. m. Pastato energinio efektyvumo klasė prieš modernizaciją tebuvo D, o dabar ji yra B. Buvo atnaujinta elektros instaliacija, apšvietimo, šalto vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo, vėdinimo sistemos, atliktas stogo, cokolio ir išorinių sienų šiltinimas, pakeistos lauko durys bei langai, atliktas vidaus patalpų remontas, įrengtas vaikų kambarys, pastatytas naujas elektros generatorius. Skaičiuojama, kad atlikus visus šiuos darbus, pastato energijos sąnaudos mažės bent trečdaliu, rašoma pranešime spaudai.

„Prisidėdami prie Turto banko energijos taupymo strategijos įgyvendinimo, siekiame gerinti pastatų energetinį efektyvumą ir kurti tvarias, aplinkai palankias erdves. Pastatų modernizacija užtikrina geresnes juose dirbančiųjų darbuotojų darbo sąlygas, leidžia žymiai sumažinti energijos suvartojimą bei CO2 dujų emisijas. Džiaugiamės šiuo ir kitais kartu su Turto banku sėkmingai įgyvendintais projektais“, – teigia modernizacijos projektą įgyvendinusios bendrovės „Naresta“ generalinis direktorius Tadas Grincevičius.

Valstybine augalininkystes tarnyba2
Turto banko nuotr.

Atnaujintame korpuse veikia Valstybinės augalininkystės tarnybos laboratorija, atliekanti augalininkystės produktų kokybės tyrimus. Kasdien šios laboratorijos paslaugomis naudojasi grūdus auginančios bendrovės bei ūkininkai, grūdus superkančios ir perdirbančios bei sėklininkystės įmonės. Laboratorijos patalpų įrengimui taikomi specialūs reikalavimai, jose turi būti užtikrintas tam tikras temperatūrinis režimas, įrengta speciali ištraukiamoji ventiliacija, nuolatinis elektros tiekimas ir kt.

„Šiandien pastatas – ne tik gražesnis, bet ir ekonomiškesnis, labiau pritaikytas silpnaregiams ir judėjimo negalią turintiems žmonėms. Džiaugiuosi, kad darbuotojams pagaliau galime pasiūlyti šviesias, patogiai įrengtas patalpas, kuriose jie gali gerai jaustis ir kokybiškai atlikti savo darbą“, – įkurtuvių šventėje sakė Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.

Pasak jo, atlikta daug darbų, leidžiančių tausoti energijos išteklius, ant pastato stogo sumontuotos saulės elektrinės. Artimiausiu metu atnaujintame pastate bus įrengta speciali sėklų daiginimo patalpa ir pastovios temperatūros joje palaikymo sistema, kuri ne tik leis kokybiškai atlikti tyrimus, bet ir taupyti energijos resursus.

Valstybine augalininkystes tarnyba1
Turto banko nuotr.

Teigiami pokyčiai pastebimi ir pastato aplinkoje – atnaujinti želdynai, artimiausiu metu kieme bus sumontuota elektromobilių įkrovimo stotelė.

Bendra šio, Turto banko, Europos regioninės plėtros fondo ir REACT-EU iniciatyvos lėšomis finansuojamo, projekto vertė – 2,95 mln. eurų. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video