Top Baneris

Valstybės turtą žadama valdyti efektyviau

2017 rugpjūčio 28 d.
Turto banko nuotr.
Turto banko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybės įmonėje Turto banke įgyvendinti struktūriniai pokyčiai, kurie leis efektyviau valdyti valstybės nekilnojamąjį turtą. Įmonėje įkurtas naujas Valstybės nekilnojamojo turto strategijos departamentas, pertvarkyti esami departamentai ir skyriai.

„Šiuos pokyčius diktuoja Turto banko strateginiai tikslai. Mums pavesta centralizuoti valstybės administracinį nekilnojamąjį turtą ir efektyviai jį valdyti, viešajam sektoriui teikiant aukščiausio lygio turto valdymo ir priežiūros paslaugas. Siekiame tapti valstybės nekilnojamojo turto kompetencijų centru, kurio veikla kurtų visapusišką vertę valstybei“, – sako Turto banko generalinis direktorius Vaidotas Aleksius.

Įmonėje šiuo metu diegiamas naujas regioniniu principu paremtas turto valdymo modelis, kad regionuose veikiančios valdymo grupės būtų arčiau turto naudotojų ir operatyviai reaguotų į jų poreikius.

Turto bankas, kaip centralizuotai valdomo valstybės nekilnojamojo turto valdytojas, iš viešojo sektoriaus jau yra perėmęs daugiau nei 47 tūkst. kv. m administracinių patalpų ploto. Šiemet, trečiojo administracinės paskirties nekilnojamojo turto perdavimo centralizuotai valdyti etapo metu, planuojama perimti dar ne mažiau kaip 160 tūkst. kv. m ploto.

Siekiama, kad iki 2020 metų Turto bankas perimtų ir centralizuotai valdytų ne mažiau kaip 60 proc. viso valstybės administracinės paskirties nekilnojamojo turto, kurį sudaro daugiau nei 2 tūkst. objektų, o bendras jo plotas siekia 1,79 mln. kv. m.

Toks centralizavimas leistų optimizuoti valstybei priklausančio nekilnojamojo turto apimtis ir sumažinti mokesčių mokėtojų lėšomis dengiamus valstybės nekilnojamojo turto išlaikymo kaštus, o viešojo sektoriaus poreikius grįsti sąnaudų ir naudos analize.

Turto banko inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video