Top Baneris

Valstybės šimtmetį įprasmins burdami neabejingus Kauno modernizmui

2018 sausio 17 d.
„Modernizmas ateičiai“
Luko Mykolaičio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prisidėdama prie valstybės šimtmečio įprasminimo ir Europos paveldo metų programos, startuoja oficiali projekto „Kaunas 2022“ paveldo programa „Modernizmas ateičiai“.

Vasario 2 d., penktadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose programos kuratorius Vaidas Petrulis pristatys projekto idėją, viziją ir šiųmečius planus. Architektūros istorikė Marija Drėmaitė papasakos apie vasario mėnesį savo kelionę po Europos miestus pradėsiančią parodą „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918–1940 m.“ Programos koordinatorius Žilvinas Rinkšelis pristatys paveldo bendruomenę bursiančias veiklas ir naują socialinį tinklą, galbūt tapsiantį kiekvieno modernisto antruoju feisbuku.

Kaip Kaunas sieks pateisinti UNESCO pasaulio paveldo vertos bendruomenės statusą ir tapti pavyzdžiu kitiems? Kaip galima įsitraukti ir papildyti modernizmo fanų gretas ir tapti virtualiais pastatų administratoriais? Tapkime atidesni ir atsakingesni tam, ką unikalaus sukūrė ir įkvėpė ankstesnės kartos. Tarpukario palikimas ir turtas yra įdomus ir pasauliui, tačiau tiek, kiek jis įdomus ir mums patiems.

Nekantraujantiems prisijungti iki starto – www.modernizmasateiciai.lt

Tai – įrankis, galintis padėti susiburti į bendrą modernizmo paveldo bendruomenę, kuri vis auga. Nuo ekskursijų organizatorių, dalyvių, gidų, „art deco“ parodų organizatorių ir įvairių iniciatyvų, iki kiekvieno iš mūsų, kasdien varstančių, galbūt, visai nejučia, Kauno tarpukario modernizmo pastatų, kuriuose gyvename ir dirbame, duris. Tai didžiulė vertybė, apie kurią vis daugiau girdi pasaulis. Siųskime šią žinią ir toliau, vis plačiau ir garsiau, skelbia iniciatyvos autoriai.

„Modernizmas ateičiai“ – paveldo interpretacijos ir edukacijos centras, kurio paskirtis – tapti tarpininku tarp paveldo ir skirtingų visuomenės grupių (paveldo bendruomenių, pastatų savininkų, turistų, miestiečių ir kt.), taip pat skatinti ir ugdyti Kauno, kaip modernizmo miesto, tapatybę.

Kuriama platforma yra unikali tuo, kad bus gyva ir visiškai atvira. Tai bus vieta, kur visi galės rašyti žinutes, kelti nuotraukas, komentuoti ir balsuoti bei kurti bendrą turinį. Ilgalaikis siekis – patiems žmonėms perduoti galią prižiūrėti ir puoselėti savo pastato profilį, kviesti draugus ir kaimynus prisijungti prie diskusijos. Jei žemėlapyje ar objektų sąraše pamatei sau artimą pastatą – gali tapti jo administratoriumi. Jei jo čia nėra, bet tokiame gyveni ir nori jį įtraukti į šį sąrašą – inicijuok!

Žilvino Rinkšelio, Kauno menininkų namų inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video