Top Baneris

Valstybė planuoja – specialistai įgyvendina

2014 gegužės 16 d.
Pasidalykite straipsniu

2013 metais Europos Komisija pripažino, kad Lietuva yra viena geriausiai nuotekas tvarkančių Europos Sąjungos (ES) valstybių. Lyderių gretose mūsų šalis sieks išlikti ir toliau – 2014–2020 metų ES finansavimo laikotarpiu planuojama tęsti šios srities darbus aprūpinant kokybiškomis vandentiekio bei nuotekų sistemomis mažesnes, iki 2 tūkst. gyventojų turinčias, gyvenvietes.

Intensyviai darbams ruošiasi ir visas nuotekų valymo paslaugas – nuo technologinio proceso sukūrimo iki įrangos paleidimo bei derinimo – teikianti bendrovės NORUS komanda. Pasak įmonės direktoriaus Roberto Apeikio, darbų akivaizdžiai užteks dar daugeliui metų.

2009 metų pabaigoje įkurta įmonė greitai užsitarnavo užsakovų pasitikėjimą – per trumpą laiką buvo įgyvendinta keliasdešimt įvairaus dydžio vandenvalos projektų bendrovei dirbant generalinio rangovo ar subrangovo statusu. Kokybiškai ir sparčiai atliekami darbai įmonei NORUS atvėrė duris ir į vieną didžiausių praėjusio, 2007–2013 metų, laikotarpio vandenvalos projektų: Lazdijų miesto nuotekų valyklos statybą. Valyklos, kurios paleidimo ir derinimo darbai šiuo metu baigiami, našumas – 700 m3/d. Bendrovė NORUS čia veikė kaip subrangovas – atliko technologinės įrangos tiekimo, montavimo, paleidimo ir derinimo darbus.

NORUS specialistai sėkmingai susidorojo ir su kita atsakinga užduotimi, kur, anot įmonės vadovo, teko atlikti viską nuo A iki Z: projektavimo, statybos, technologinės įrangos montavimo, elektros ir automatikos darbus, objektą priduoti valstybinei komisijai. Tai penkių nuotekų valyklų Ukmergės rajone, Šventupės, Taujėnų, Vidiškių, Žemaitkiemio, Dainavos miesteliuose, statyba, kuri buvo vykdoma bendrovės „Ukmergės vandenys“ užsakymu. Įmonė NORUS jungtinės veiklos pagrindu čia dirbo su užsienio partneriais, buvo atsakinga už visą statybos eigos koordinavimą ir objekto įgyvendinimą. Tai įmonei suteikė didelę patirtį dirbant projekto generaliniu rangovu.

„Mūsų išskirtinumas – sugebėjimas darbus atlikti laiku, kokybiškai ir už konkurencingą kainą. Tai įrodėme jau ne viename projekte. Kaip tik todėl kasmet auga įmonės atliekamų darbų apimtys ir jų įvairovė, įgyjamas vis didesnis užsakovų pasitikėjimas“, – komentavo NORUS direktorius R. Apeikis.

Bendrovė savo veikloje taiko tarptautinės konsultuojančių inžinierių organizacijos FIDIC principus ir sutarčių vykdymo nuostatus, čia įdiegta sertifikuota vadybos sistema, atitinkanti ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 reikalavimus, taip pat bendrovė atestuota Statybos produkcijos sertifikavimo centre.

Artimiausių bendrovės darbų kalendoriuje – Žaslių nuotekų valyklos Kaišiadorių rajone (našumas – 300 m3/d.) ir Viekšnių nuotekų valyklos Mažeikių rajone (našumas – 330 m3/d.) statyba, kur bendrovė bus atsakinga už technologinės įrangos tiekimo, montavimo, paleidimo ir derinimo darbus.

Norus_Isoru NVI

Net ir pačiose mažiausiose šalies gyvenvietėse dirbanti bendrovė neatsisako galimybės atsigręžti ir į privačius vartotojus, juolab kad naujo individualiųjų namų kvartalo nuotekų valymo įrenginių sistema ir našumas gali būti kelis kartus didesni nei kitos mažos gyvenvietės, pastebėjo R. Apeikis. Todėl bendrovė sistemingai rengiasi ir šios krypties darbams.

NORUS vadovas pabrėžė ir vandens gerinimo projektų svarbą vartotojams. 2014–2020 metais šie projektai, finansuojami ES fondų lėšomis, be abejo, bus vieni prioritetinių vandentvarkos įmonių ir bendrovės dėmesio objektų.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video