Valdovų rūmų siūloma atrakcija – nusikelti į praeitį

Valdovų rūmų siūloma atrakcija – nusikelti į praeitį

3D virtualios kelionės laiku
Ramūno Danisevičiaus („Lietuvos rytas“) nuotr.

Pradėdamas naujus metus ir minėdamas savo aštuntąjį gimtadienį, Valdovų rūmų muziejus pirmasis šalyje savo lankytojams pristato galimybę 3D virtualioje erdvėje nusikelti kelis šimtmečius į praeitį ir pamatyti, kaip istoriškai keitėsi Vilniaus pilių teritorija, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija nuo XIII a. iki šių dienų. Tokia „ekskursija“ leidžia suvokti istorinio lobyno, eksponuojamo Valdovų rūmų muziejuje, svarbą.

Aštuonių minučių trukmės virtualioje 3D projekcijoje, sukurtoje remiantis Valdovų rūmų teritorijoje atliktų archeologinių tyrimų duomenimis ir kita moksline medžiaga bei panaudojant JAV teikiamus DEM palydovinius matavimo duomenis, atkuriamos tikslios gynybinių statinių bei pilių vaizdų rekonstrukcijos, susietos su realiai muziejuje eksponuojamais mūrais bei archeologiniais radiniais. Ir ne tik – remiantis moksliniais duomenimis, virtualiai atkurtas istorinių statinių tūris, formos, aukštis, eksterjeras, medžiagos, spalvos bei kitos detalės.

Kurti analogų Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių neturinčią 3D virtualią ekskursiją Valdovų rūmų muziejui padėjo vaizdo grafikos ir animacijos kūrėjai – „Gluk Media“ komanda. Ji koordinavo tiesioginės kūrybos darbus daugelyje kitų Europos šalių. Specialistų, galinčių kurti vizualizacijas tokioms erdvėms kaip Valdovų rūmų muziejus, visame pasaulyje yra vienetai, todėl prie tiesioginio 3D projekto įgyvendinimo prisidėjo specialistai iš JAV, Peru, Vokietijos, Vengrijos, Baltarusijos ir Lietuvos.

Bendrovės „Gluk Media“ vizual.

Kuriant 3D virtualią kelionę laiku, tiek kūrėjų komandai, tiek kompiuterinėms programoms ir visai technikai teko triskart didesnis krūvis negu kuriant įprastą animaciją – toks krūvis susidarė siekiant išgauti 360 laipsnių vaizdą, kuriame telpa visi žmogaus regos laukai. Tai reiškia, kad leidžiantis į kelionę šimtmečiais, joje dalyvaujančio žmogaus akims per specialius įrenginius vaizdas perduodamas beveik trigubai dažniau nei įprasta kine – 60 kartų per sekundę. Dėl šios priežasties kelionės dalyviai patiria įvairių sensorinių pojūčių, pavyzdžiui, pakilus į 19 metrų aukštį jaučia „linksmųjų kalnelių“ efektą.

Leistis į 3D virtualią kelionę laiku gali kiekvienas, įsigijęs bilietą ir apsilankęs Valdovų rūmų muziejuje. Tam nebūtinas gidas ar išankstinė registracija. Tai – integruota nuolatinės rūmų architektūrinės ir istorinės raidos ekspozicijos dalis – sudaryta galimybė lankytojui individualiai pasinaudoti 3D virtualios kelionės laiku paslauga, į modernius terminalus įmetus vos 1 euro monetą.

Įgyvendinti 3D virtualios kelionės laiku projektą ir pristatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją Valdovų rūmų muziejui padėjo pagrindinis projekto rėmėjas – draudimo bendrovė „BTA“, projektą taip pat parėmė Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija.

Bendrovės „Gluk Media“ vizual.

Temos: 3D virtuali ekskursija, Valdovų rūmai
Susiję straipsniai
Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.