Vaikų žaidimų aikštelės – miesto vizitinė kortelė

Vaikų žaidimų aikštelės – miesto vizitinė kortelė

Valjak lounakeskus 20 scaled
Lõunakeskus, Tartu, Estija (2024) – individualus „Lappset“ žaidimų aikštelės projektas prekybos centre sklandžiai įtraukia žaidimų erdves į komercines zonas ir tampa socialiniu traukos centru, stiprina prekės ženklą.


Partnerio turinys

Nuo seno architektūra buvo svarbi miesto identiteto dalis. Prisiminkime Trijų Kryžių kalną ar MO muziejų – tai Vilniaus ženklai. O kas, jei žaidimų aikštelė taptų miestui tokia pat svarbi? Ji būtų ne tik pramogų vieta vaikams, bet ir miesto vizitinė kortelė. 

Ne tik žaidimai lauke

Daugiau nei 18 metų Baltijos šalių rinkoje sėkmingai viešąsias erdves ir žaidimų bei sporto aikšteles kuriančios įmonės FIXMAN specialistų komanda pastebi, kad aktyvaus laisvalaikio erdvių integravimas į miesto kraštovaizdį ne tik išvilioja gyventojus į lauką. Tai gali ir sustiprinti miesto įvaizdį, kultūrinį identitetą, didinti tarptautinį patrauklumą. Vaikų žaidimų aikštelės gali būti įkvėptos vietos istorijos, gamtos ar bendruomenės poreikio.

Žaidimų aikštelės tampa išskirtiniais objektais

Vaikų žaidimų aikštelės jau seniai neapsiriboja tik čiuožyklomis ir sūpynėmis. Jos tampa neatsiejama miesto dalimi ir kuria papildomą vertę bendruomenėms.

  • Tvarumas. Perdirbtų ar ekologiškų medžiagų naudojimas, pavyzdžiui, PEFC sertifikuota mediena, užtikrina ilgaamžiškumą ir mažesnį poveikį aplinkai. 
  • Įtrauktis. Specialūs liečiamieji paviršiai, kontrastingos spalvos ir interaktyvūs įrenginiai padeda kurti prieinamą aplinką visiems su regos, klausos ar judėjimo negalia. 
  • Daugiafunkcionalumas. Žaidimų aikštelės tampa socialiniais centrais, kūrybiškomis lauko erdvėmis bendruomenės renginiams ir kt.
  • Integracija. Pritaikymas prie miesto infrastruktūros leidžia aikštelėms organiškai įsilieti į urbanistinį kraštovaizdį.

Trys aikštelės – trys istorijos

Naujausi FIXMAN projektai Baltijos šalyse rodo, kad žaidimų aikštelės gali būti daug daugiau nei įprastos pramogų erdvės.

FIXMAN Viesturdarzs drone 5
Viesturdārzs, Ryga, Latvija (2024) – viename seniausių Rygos parkų esanti vaikų aikštelė įkvėpta pirmojo Latvijos dainų šventės festivalio. Ši erdvė yra puikus tautinio identiteto stiprinimo pavyzdys: iš Sik Holz Robinia medienos pagaminti Latvijos liaudies muzikos instrumentai papildo kraštovaizdį, o interaktyvus muzikos kamuolys groja tradicines latvių dainas.

„Kurdami aktyvaus laisvalaikio erdves, turime praplėsti savo matymo lauką ir žvelgti į ateitį. Vaikų žaidimų aikštelė turėtų pasakoti istoriją, stebinti ir įtraukti. Turime savęs klausti, ne ar jos gali būti išskirtine miesto dalimi, bet kodėl jos vis dar tokiomis netapo“, – sako įmonės FIXMAN direktorė Inga Liudvinavičienė.

DJI 0079 1 scaled
Žaidimų aikštelė tarp J. Bielinio ir Reformatų gatvių, Biržai, Lietuva (2023) – aikštelė, įkvėpta Biržų miesto ir pilies istorijos. Aikštelėje gausu teminių žaidimų elementų: didžiulė pilis, apsaugines sienas imituojančios kalvos, aplink tekanti Agluonos upės imitacija.
Screenshot 2025 04 01 at 19.50.07

Publikacija spausdinta žurnalo „Statyba ir architektūra“ 2025 m. pavasario numeryje.

Temos: fixman, Inga Liudvinavičienė, sporto aikštelių kūrimas, žaidimų aikštelės projektas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai