Top Baneris

Vaikų darželis – iš modulinių patalpų

2017 sausio 31 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės Santariškių mikrorajone oficialiai atidarytas vienas pirmųjų Lietuvoje iš modulinių patalpų pastatytas vaikų darželis. Maždaug 350 kv. m ploto ugdymo įstaigoje „Mini darželiai“ įkurdintos keturios grupės, kurių kiekvieną lanko 15–17 vaikų. Panašių darželių Vilniuje per šiuos metus gali išdygti dar ne vienas, kadangi sostinės valdžia taip pat svarsto galimybę kartu su verslu modulinių patalpų statiniais spręsti vietų vaikų darželiuose trūkumo problemą.

Darželio Santariškėse atidarymo renginyje dalyvavęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius sakė, kad moduliniai darželiai gali tapti efektyviu ir šiuolaikišku sprendimu įsisenėjusiai vaikų darželių problemai sostinėje spręsti. Meras sveikino verslininkus žengus pirmuosius žingsnius ir pabrėžė, kad gerinant ikimokyklinio ugdymo sąlygas sostinėje reikalingos bendros viešojo ir privataus sektorių pastangos.

„Šiemet Vilniaus darželiuose sukūrėme papildomus daugiau nei 700 naujų vietų pritaikę savivaldybės turimas patalpas darželiams. Bent tūkstantį vietų tikimės sukurti ir šiemet bei kitąmet, užsukdami mieste tikrą modulinių darželių statybos bumą. Pirmieji projektai jau pradėti įgyvendinti“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Priestatas iš modulinių patalpų šiemet turėtų iškilti šalia savivaldybės darželio „Medynėlis“ Karoliniškių mikrorajone, o projektui pasiteisinus su rangovais būtų deramasi ir dėl daugiau tokio tipo statinių.

Pastatyti darželį naudojant modulines patalpas trunka gerokai trumpiau ir kainuoja nepalyginti pigiau nei statant įprastą pastatą. Naujasis darželis Santariškėse buvo sumontuotas ir įrengtas vos per dvi savaites. Dar šiemet esamą darželį ketinama plėsti įrengiant antrąjį jo aukštą, o tai padaryti naudojant modulines patalpas – tam nereikės net uždaryti darželio.

modulinis darzelis vilnius 6

Ugdymo įstaigos „Mini darželiai“ plėtros vadovas Vygantas Šepetis teigė, kad vaikai naujosiose patalpose jaučiasi puikiai. „Tokio tipo darželiai plačiai naudojami daugelyje Vakarų valstybių, todėl pamanėme, kad ir čia, Lietuvoje, galime išmėginti tokį modelį. Manau, toks sprendimas tikrai pasiteisino. Ilgiausiai – beveik pusmetį – užtruko visų leidimų derinimas ir gavimas, o darželis iš modulinių patalpų išdygo vos per dvi savaites“, – sakė V. Šepetis.

Anot darželio plėtros vadovo, įprasto pastato statybos reikalauja didelių ilgalaikių investicijų, todėl tokiu būdu vykdyti darželių tinklo plėtrą yra sudėtinga. Be to, neaišku ar po kelerių metų vietų poreikis vaikų darželiuose išliks toks pats didelis. Darželio atstovo įsitikinimu, modulinės patalpos šiuo atžvilgiu yra kone ideali išeitis, nes jas galima greitai praplėsti ar sumažinti pagal esamą poreikį.

Darželio Santariškėse statyboms iš viso buvo panaudota 14 „Cramo Adapteo“ naujo tipo C90 modulių. Iš jų suformuotos vaikų žaidimų, miego zonos, rūbinės, tualetai ir kitos patogiam gyvenimui reikalingos erdvės. Darželio patalpos atitinka A klasės energetinio efektyvumo statiniams taikomus reikalavimus, čia yra užtikrinamos visos sveikam ir pilnaverčiam vaikų gyvenimui bei ugdymui reikalingos sąlygos.

Skandinavijoje ir Vakarų Europos šalyse modulinėse patalpose įrenginėjami ne tik vaikų darželiai ir mokyklos, bet netgi ligoninės.

Vilniaus savivaldybės vertinimu, sekant privačių darželių pavyzdžiu 10 priestatų iš modulinių patalpų galėtų atsirasti tose miesto vietose, kur šiuo metu labiausiai trūksta vietų darželiuose – Pašilaičiuose, Šeškinėje, Justiniškėse, Antakalnyje, Žirmūnuose, Baltupiuose, Naujuosiuose Verkiuose, Karoliniškėse. Pirmąjį 2 aukštų modulinį priestatą prie lopšelio-darželio „Medynėlis“ savivaldybė planuoja pastatyti dar iki šių metų rugsėjo. Priestate įkūrus 6 naujas grupes, darželį galės lankyti apie 120 vaikų. Pastačius visus 10 modulinių darželių, planuojama sukurti apie 1 000 naujų vietų darželinukams.

Taip pat skaitykite: Moduliniai darželiai – sprendimas, neeliminuojantis kokybiškos aplinkos kriterijaus

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video