Top Baneris

Užsienio šalyse išpopuliarėjusi šviesos instaliacija – Sapiegų rūmuose

2016 rugsėjo 3 d.
Užupio meno inkubatoriaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien „Sostinės dienų“ festivalio metu, šviesos dizaino menininkė Rūta Palionytė ir Užupio meno inkubatorius kviečia į ypatingą šviesos reginį. Sapiegų rūmuose (L. Sapiegos g. 13) lankytojų lauks šviesos instaliacija „Reflexio“.

Rekonstruojamuose Sapiegų rūmuose iš dalies atidengtos vėlyvojo baroko freskos, carinės Rusijos laikmečio tinkas, plytų tekstūros, atspindinčios miesto istorinius sluoksnius. Dabartinė rūmų būklė yra tarsi nepagražintas, daugiasluoksnis Vilniaus paveikslas.

Lotyniškojo žodžio „Reflexio“ reikšmė yra dvilypė: pirma, tai – vizualinė reprezentacija, antra –  atidus apsvarstymas. Erdvės suvokimą keičianti šviesos instaliacija vienu metu veikia ir kaip aplinkos atspindys, ir kaip realybės antitezė.

„Reflexio“ yra keliaujantis kūrinys – jis jau buvo pristatytas ir didelio susidomėjimo sulaukė Taline, Rygoje, Gdanske. Kaskart atsidurdamas skirtingose vietose, „Reflexio“ įgauna vis kitą formą, kuri formuojama per šviesos kitimą ir veidrodinius aplinkos atspindžius. Šį kartą instaliaciją papildys garsas, sukurtas latvių menininkės Krista Dintere.

Renginys vyks rugsėjo 3 dieną nuo 20 iki 1 val.

Užupio meno inkubatoriaus inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video