Top Baneris

Užsakymas lietuviams – Ukrainoje atnaujinti pustrečio šimto daugiabučių šilumos punktus

2016 rugsėjo 8 d.
„E energijos“ nuotr.
„E energijos“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos energetikos grupės „E energija“ valdoma įmonė „Energijos taupymo centras“ laimėjo Pasaulio banko skelbtą konkursą atnaujinti 250 gyvenamųjų namų šilumos punktus antrajame pagal gyventojų skaičių Ukrainos didmiestyje – Charkove.

Pagal konkurso sąlygas, „Energijos taupymo centras“ įrengs 250 individualių šilumos punktų beveik pusantro milijono gyventojų turinčio Charkovo miesto gyvenamuose namuose. Bendra 2,5 metų trukmės sutarties vertė siekia 5,666 mln. eurų. Planuojama, jog šilumos punktų – kertinės šilumos ūkio dalies – modernizavimas atvers galimybes toliau plėsti investicijas į trasų, katilinių ir kitų objektų modernizavimą taip iš esmės taupant Ukrainos gyventojų pinigus ir mažinat priklausomybę nuo iš Rusijos importuojamų dujų.

Kaip sakė „E energija“ generalinis direktorius Virginijus Strioga, „Energijos taupymo centras“ turi sukaupęs patirtį modernizuojant šilumos energetikos ūkį Lietuvoje. Įvairius energetikos pramonės objektus bendrovė projektuoja, gamina ir įrengia jau daugiau nei 20 metų.

Tikimasi, jog šis Pasaulio banko projektas atvers galimybes Lietuvos inžinerinėms įmonėms suaktyvinti savo patirties ir žinių eksportą, nes šiandien Ukrainos miestų šilumos ūkiai yra tokios būklės, kokia Lietuvos savivaldybėse buvo prieš 20 metų. Panašiomis klimato sąlygomis dirbančios Ukrainos savivaldybės palengva turėtų pasikeisti ir lygiuotis į Lietuvos sėkmės istorijas. Viena iš tokių – Akmenėje, kur „E energija“ įmonių grupė modernizavo visą savivaldybės ūkį – per daugiau nei penkiolika metų čia atnaujintas visas šilumos ūkis: šilumos punktai, trasos, taip pat veikia naujos biokuro katilinės, o kaina gyventojams sumažėjo daugiau nei 30 proc.

„E energijos“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video