Top Baneris

Užbaigta dalies teismo rūmų Vilniuje rekonstrukcija

2022 rugsėjo 13 d.
631f02bed887620220912zged2145
Pasidalykite straipsniu

Užbaigta dalies Vilniaus miesto apylinkės teismo rūmų rekonstrukcija, juose įrengta daugiau nei pusšimtis modernių darbo vietų, pirmadienį pranešė Lietuvos teismai. 

Darbų metu įrengta daugiau nei 50 darbo vietų teismo darbuotojams. Buvo sumontuoti langai, apšiltintos išorės sienos, įrengtos šildymo ir vėdinimo, oro kondicionavimo bei kitos inžinerinės sistemos.

„Teismų sistema susideda iš infrastruktūros, personalo ir reguliavimo. Tikiuosi, kad Seimo priimti sprendimai jau greitu metu sumažins teismams nebūdingų funkcijų, jos bus perduotos antstoliams, notarams. Valstybės tarnybos pertvarka taip pat prisidės prie darbuotojų gerovės augimo. O infrastruktūra yra būtinybė – turime koncentruotis į pagrindines užduotis, nesukdami galvos dėl vėdinimo ar kitų buitinių dalykų“, – simbolinėje įkurtuvių ceremonijoje sakė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

„Retai kada teisme būna kas nors gražaus. Mus šis pasikeitimas džiugina, pirmą kartą po 15 metų, šis pastatas įgijo modernaus biuro bruožų“, – teigė Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininkė Viktorija Šelmienė.

Dalies 1995-ųjų statybos Laisvės pr. 79A, Vilniuje esančio pastato modernizavimą Turto bankas atliko Nacionalinės teismų administracijos ir Vilniaus miesto apylinkės teismo užsakymu.

„Tai mažas, bet tikėkimės, tik pirmas žingsnis, atnaujinant teismų infrastruktūrą. Teismų darbuotojai nusipelno gerų darbo sąlygų. Šį poreikį, matome, girdi ir ministrė“, – renginyje sakė Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

Darbai buvo finansuojami parduodant valstybei nereikalingą ir energetiškai neefektyvų turtą. Bendra atliktų darbų vertė – beveik 860 tūkst. eurų.

Suremontuotoje 720 kv. m ploto pastato dalyje kadaise planuota įrengti valgyklą, tačiau šis sumanymas liko neįgyvendintas, o patalpos iki rekonstrukcijos buvo nenaudojamas.

„Tai puikus siekio efektyviai panaudoti valstybės turtą pavyzdys. Tuščios ir šiol nenaudotos patalpos buvo pritaikytos teismo darbo reikmėms. Rekonstrukcijos metu atlikti darbai ne tik užtikrina komfortiškas darbo sąlygas, bet ir leidžia efektyviai naudoti energijos išteklius, kas šiuo metu ypač aktualu visoms viešojo sektoriaus institucijoms“, – teigė  Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video