Top Baneris

Už neteisėtai eksploatuotą karjerą – milijoninė bauda

2017 rugpjūčio 28 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos pareigūnai patikrinimo metu nustatė, kad Miškinių telkinio žvyro karjerą, Žukų kaime, Trakų rajone, eksploatuojanti įmone „Miškinių karjeras“ be leidimo iškasė beveik 300 tūkst. kubinių metrų smėlio ir žvyro, todėl turės sumokėti daugiau kaip 1,2 mln. eurų mokesčių už neteisėtai naudotus gamtos išteklius.

Aplinkosaugininkai 2017 m. II ketvirtį atliko planinį UAB „Miškinių karjeras“ patikrinimą ir nustatė, kad pagal markšeiderinio plano, atlikto už laikotarpį nuo 2015-05-21 iki 2017-01-18, duomenis įmonė be leidimo už kasybos sklypo ribų iškasė 285070 m³ gamtos išteklių – iš jų 30127 m³ smėlio ir 254943 m³ žvyro. Pagal Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo 6 str. 2 dalį už nedeklaruotą ar deklaruotą mažesnį negu išgautas gamtos išteklių kiekį ir (ar) be leidimo išgautą gamtos išteklių kiekį taikomas didesnis mokesčio tarifas. Šiuo atveju įmonė turės sumokėti 1251066,58 Eur už be leidimo išgautus gamtos išteklius.

Žemės gelmių įstatymas numato, kad žemės gelmės sausumoje ir vidaus vandenyse yra išimtinė valstybės nuosavybė. Žemės gelmių išteklius ir ertmes galima naudoti tik turint Lietuvos geologijos tarnybos išduotą leidimą ar sudarius su ja išteklių ar ertmių naudojimo sutartis. Žemės gelmių išteklius ir ertmes galima naudoti tik pagal žemės gelmių naudojimo planą.

Š. m. rugpjūčio 2 d. priimtas sprendimas, kuriuo įmonė įpareigota sumokėti daugiau negu milijoną eurų į valstybės biudžetą, per mėnesį gali būti apskųstas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video