Top Baneris

„Už darnią plėtrą“: paskelbta 16 pretendentų

2017 spalio 20 d.
uz darnia pletra 2017
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos kasmečiuose nekilnojamojo turto plėtotojų apdovanojimuose „Už darnią plėtrą“ šįmet geriausiu nekilnojamojo turto projektu pretenduoja tapti 16 projektų. Šiuos pateikė 14 vystytojojų.

„Šis konkursas išskiria geriausius kokybės pavyzdžius tiek rinkos dalyviams, tiek pirkėjams. Specialistai vertina ne tik statybų kokybę, bet ir atitikimą urbanistinės plėtros principams, kurie kinta keičiantis ir mūsų gyvenimo būdui. Vertinamas ir ekonominis aspektas, ar pirkėjas suteikiama maksimali vertė“, – sako Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius ir vertinimo komisijos pirmininkas Mindaugas Statulevičius.

Komisijos įvertinimo taip pat tikisi ir verslo centrai „Quadrum“, „Green Hall 2“, „Kauno Dokas“, verslo centras „135“, taip pat „Sapiegos Vilnius Tech Park“ bei gydymo paskirties sanatorinių gydyklų kompleksas Birštone.

Daugiausia statulėlių iki šiol yra pelniusi bendrovė „YIT Kausta“ – keturias, „Ogmios grupė“, „Eika“ ir „Hanner“ – po dvi. Komisiją daugiausia kartų sužavėjo architektų Raimundo Pilkausko, Remigijaus Bimbos, Tauro Paulausko bei Vytenio Gerliako darbai. Vienas pastarojo architekto projektas – „Grigalaukio dominija“ – tarp kandidatų ir šiemet.

Šiemet dalyvių vertinimo komisijoje yra architektai Tauras Paulauskas ir Linas Naujokaitis, daugiausia apdovanojimų pelniusio plėtotojo „YIT Kausta“ atstovas Alvydas Kvedaravičius, Vilniaus miesto mero patarėja Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino Technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis, Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius atstovas Marius Narmontas, Swedbank NT klientų skyriaus vadovas Martynas Trimonis bei žiniasklaidos atstovai.

Svarbiausiu vertinimo kriterijumi laikomas objekto koncepcijos atitikimas darnios urbanistinės plėtros, gyvenimo kokybės sukūrimo tikslams. Ne mažiau svarbi ir architektūros, urbanistinė bei statybos kokybė, įdiegti energiškai efektyvių pastatų sprendimai, todėl konkursui yra teikiami tik užbaigti projektai, pergyvenę bent vieną žiemą.

„Už darnią plėtrą“ apdovanojimai nekilnojamojo turto plėtotojams teikiami nuo 2007 m. Juos organizuoja LNTPA kartu su Darnios plėtros akademija. Tai vienintelis nekomercinis nekilnojamojo turto plėtotojų konkursas Lietuvoje.

Iki šiol išdalytos 36 ekspertų įvertinimą žyminčios statulėlės. Jos buvo suteikiamos geriausio gyvenamojo namo, geriausios konversijos, geriausio visuomeninio projekto, biurų pastato, taip pat ateities projekto ir kitose kategorijose.

Dėl geriausiųjų vardo gyvenamojo namo projekto kategorijoje šiemet varžysis šeši gyvenamosios paskirties projektai Vilniuje, t. y. „Basanavičiaus 9A“, „Užupio vartai“, „Wow city: eco life“, „Naujamiesčio namai“ (3-iasis etapas), „Naujoji Rivjera“, „Grigalaukio dominija“, „Marių verandos“ – Pervalkoje, taip pat trys projektai Kaune – „Juozapavičiaus 13”, „Kauno senamiesčio apartamentai“ ir „Telegrafas“.

LNTPA inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video