Top Baneris

Utenoje – daugiabučių modernizavimo prioritetas

2015 vasario 4 d.
Pasidalykite straipsniu

Pastaruoju metu vienas aktualiausių Lietuvos miestuose kylančių klausimų – senų daugiabučių renovacijos kokybė ir gyventojų skatinimas įsitraukti į pastatų modernizavimo procesą. Utenos butų ūkis aktyviai prisideda prie renovacijos programos įgyvendinimo, inicijuoja projektus ir skatina gyventojus gerinti gyvenimo kokybę.

Bendrovė vykdo daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų administravimą ir sutartiniais pagrindais teikia mokamas paslaugas fiziniams bei juridiniams asmenims. Utenos butų ūkio įkūrimo data laikoma 1944 metų liepa, kai buvo suformuota Utenos apskrities komunalinio ūkio skyriaus Butų valdyba. Nors bendrovės pavadinimas keitėsi keletą kartų, jos paskirtis ir pagrindinės veiklos pobūdis išliko.

Šiuo metu bendrovėje dirba 64 darbuotojai. Įmonės avarinė tarnyba užtikrina operatyvų gedimų šalinimą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektuose.

Šiuo metu Utenos butų ūkis administruoja ir techniškai prižiūri 267 daugiabučius gyvenamuosius namus, iš jų 225 namus kaip savivaldybės paskirtas administratorius, o 42 – pagal pasirašytas sutartis su daugiabučių namų savininkų bendrijomis ir jungtinės veiklos įgaliotais atstovais.

Šiems namams ir 10 kitos paskirties pastatų Utenos butų ūkis teikia šildymo bei karšto vandens tiekimo sistemų priežiūros paslaugas. Bendrovė turi keturias mokesčių priėmimo kasas, kuriose mokesčiai už komunalines paslaugas iš administruojamų namų butų savininkų priimami nemokamai.

Utenos butų ūkio direktoriaus pavaduotojas Bronius Šaukeckas pasakojo, kad Utenoje renovacijos procesas pradėtas dar 2013 metų vasario ir kovo mėnesiais, kai bendrovė organizavo susirinkimus su daugiabučių namų butų savininkais dėl pritarimo investiciniams planams rengti ir namams renovuoti. 2013 metų kovo 15 dieną Utenos rajono savivaldybė, Aplinkos ministerija bei Būsto ir urbanistinės veiklos agentūra pasirašė sutartį dėl daugiabučių namų modernizavimo skatinimo ir energinio efektyvumo didinimo programų įgyvendinimo savivaldybėje.

B. Šaukeckas informavo, kad pagal Aplinkos ministerijos patvirtintą renovacijos programą šiuo metu darbai atliekami 11 Utenos daugiabučių namų. Dėl dviejų namų renovacijos jau pasirašytos rangos sutartys – netrukus bus kibta į darbus. Dar dviejų namų rangos darbai bus perkami artimiausiu laiku.

Dviejų daugiabučių namų renovacija eina į pabaigą. Tikimasi, kad galutinai ji bus baigta 2015 metų sausio mėnesį.

„Aktualiausia problema yra tai, kad beveik visuose objektuose darbai vėluoja, dažniausiai dėl užtrukusių projektavimo darbų. Problemų kilo nuo pat renovacijos pradžios, kai atmestinai ir pavėluotai buvo parengti investicijų planai. Taip pat nekokybiškai rengti ir techniniai darbo projektai“, – atkreipė dėmesį B. Šaukeckas.

Jo teigimu, tam, kad gyventojai noriai prisidėtų prie renovacijos proceso, reikia nepriekaištingos darbų kokybės visuose jo etapuose, o to šiuo metu dar labai trūksta. Vis dėlto nors susirinkimuose kai kurių namų butų savininkai tik nedidele dauguma pritaria renovacijai, prasidėjus darbams nesulaukta neigiamos reakcijos, vadinasi, nauda juntama.

Utenos Maironio gatvės renovuojamame name gyvenantis vienas šio namo butų savininkų Vytautas Leika džiaugiasi renovacijos rezultatais. Jos darbų pabaiga planuojama sausio gale.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video