Utenai galima pavydėti optimizmo

Utenai galima pavydėti optimizmo

Rajono vadovas pasidžiaugė jo veiklumu ir teigė, kad aktyvūs žmonės verslu užsiimti gali net visiškai neturėdami pinigų. Pradėti verslą skatina ir Utenos rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programa, suteikianti galimybę smulkiojo bei vidutinio verslo subjektams kurtis ir plėstis, gerinanti verslo aplinką, skatinanti užimtumą, investicijų pritraukimą. Programoje numatyta, kad savivaldybė su tam tikromis išlygomis gali kompensuoti iki 80 proc. su įmonės steigimu susijusių išlaidų, iki 50 proc. bankui mokamų palūkanų, iki 300 litų per mėnesį patalpų nuomos išlaidų, finansuoti priemonių įsigijimą naujoms darbo vietoms kurti. Verslumo lygis Utenos rajono savivaldybėje 2013 metais padidėjo 4,5 proc.

Užsieniečiai siūlosi būti partneriais

Geografinė Utenos rajono padėtis ir turima infrastruktūra – tikrai išskirtinės. Tačiau ne vien tai lemia užsienio investuotojų susidomėjimą kraštu. Tarptautiniai apdovanojimai skatina gerus atgarsius ir suinteresuotumą. Meras A. Katinas teigė, kad po tarptautinio pripažinimo sulaukta ne vieno kitų šalių miestų vadovų siūlymo tapti partneriais, bičiuliautis.

Vienas prestižiškiausių apdovanojimų, kuris buvo šiemet įteiktas Utenos rajono savivaldybei – aukščiausias Europos Tarybos apdovanojimas „Už kraštovaizdį“. Jis gautas už miesto parkų kūrimą, tvarkymą, žaliųjų miesto erdvių pritaikymą visuomenės poreikiams. Europos Tarybos apdovanojimas „Už kraštovaizdį“ yra viena priemonių, prisidedančių prie Europos kraštovaizdžio konvencijos įgyvendinimo. Šiuo apdovanojimu siekiama skatinti domėjimąsi kraštovaizdžiu ir išryškinti pavyzdinius valstybių veiksmus jį saugant, puoselėjant.

Utenos rajono savivaldybei šis apdovanojimas – ne pimasis. Prieš kelerius metus ji įvertinta už geriausią šalyje Europos Sąjungos (ES) paramos naudojimą, pernai gautas apdovanojimas už geriausiai tvarkomą šilumos ūkį. 2013 metais taip pat pelnytas vienas svarbiausių apdovanojimų: tarptautiniame bendruomenių konkurse „The LivCom Awards“, vykusiame Kinijoje, Utenos rajono savivaldybė gavo aukso įvertinimą. Tų pačių metų liepos ir rugpjūčio mėnesiais socialinis projektas „Laimės barometras“ Uteną pripažino laimingiausiu miestu Lietuvoje.

„Patys uteniškiai įvertino mūsų pastangas siekiant, kad mieste būtų gera gyventi. Balsuodami socialiniuose tinkluose jie parodė, kad džiaugiasi gyvendami mūsų krašte. Uteniškiai taip pat geriausiai žino ir ES projektų svarbą, nes jų įgyvendinome tikrai daug – tai padėjo pagerinti inžinerinę bei susisiekimo infrastruktūrą, sutvarkyti viešąsias erdves. Jau nebekyla diskusijų, ar atsiperka investicijos į gyvenimo kokybę, nes tai akivaizdu“, – kalbėjo A. Katinas.

Reikšmingiausi projektai

Krašuonos upės krantinių sutvarkymo miesto centre ir Gedimino bei Žalgirio gatvių sutvarkymo projektas. Rekonstruotos Gedimino ir Žalgirio pėsčiųjų gatvių atkarpos, įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, pastatyti du pėsčiųjų tiltai, atlikta laiptų rekonstrukcija, įrengta aikštelė prie šaltinio, atlikta elektros tinklų rekonstrukcija, įrengtas takų apšvietimas, pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės, sutvarkyti želdynai, aplinka pritaikyta žmonėms su negalia.

Utenio aikštės pastatų fasadų ir viešųjų erdvių sutvarkymo projektas. Įgyvendinus šį projektą bendras Utenio aikštės vaizdas visiškai pasikeitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai