Top Baneris

Uostamiesčio Vingio mikrorajone – nauja viešoji erdvė

2023 birželio 12 d.
Vingio mikrorajonas
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos Vingio mikrorajono viešojoje erdvėje vykstantys atnaujinimo darbai artėja pabaigos link. Virš praėjimo prekybos pasaže sumontuota nauja stoginės konstrukcija, pėsčiųjų zonoje įrengta nauja danga. Skverelyje už pasažo ties I. Simonaitytės gatve taip pat atnaujintos dangos, suoliukai, suformuotos būsimos žaliosios salelės, įrengiama vaikų žaidimų aikštelė, informuoja miesto savivaldybė pranešime spaudai. Pagal sutartį su rangovu darbai turi būti baigti iki rugsėjo 30 d.

Rekonstruojamame objekte apsilankęs Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus sako, jog pokyčiai šioje vietoje buvo reikalingi, tačiau tokie projektai turėtų būti įgyvendinami gerokai greičiau.

„Atlikus darbus ši vieta įgis kitą kokybę. Tačiau treji metai – per ilgas laiko tarpas tokiam projektui įgyvendinti. Miestas neturėtų taip planuoti darbų. Naujai miesto valdžiai tai pamokos į ateitį – nedaryti tokių klaidų, kokios buvo daromos praėjusioje kadencijoje. O iš rangovo dabar tikimės, kad darbai būtų kuo greičiau užbaigti. Taip pat džiugu, kad matydami besikeičiančią aplinką, savo turtą ėmėsi tvarkyti ir kai kurie čia dirbantys verslininkai, raginame šiuo pavyzdžiu sekti ir kitus“, – sako Klaipėdos meras A. Vaitkus.

Lankantis objekte atkreiptas dėmesys į kelis sprendinius, kurie gali nepasiteisinti eksploatuojant objektą. Vienas jų – per trumpa stoginė Vingio gatvės pusėje, ties požemine perėja – dalis požeminės perėjos liks neuždengta ir neapsaugota nuo lietaus. Taip pat kilo abejonių dėl stoginės dangos – pagal projektą numatyta, kad konstrukcija bus uždengta stiklu, rangovas teigė, jog stiklas jau užsakytas. Tikėtina, kad po stikline stogine esanti zona karštomis dienomis įkais, todėl su rangovais dar aiškinamasi, ar galima numatyti papildomus sprendinius, kad būtų išvengta kaitros.

„Su komanda važiuojame į rekonstruojamus objektus tam, kad išspręstume tas problemas, kurias dar galima išspręsti dabar. Ateityje tai jau taps mūsų atsakomybe“, – sako A. Vaitkus.

Vingio mikrorajono viešojoje erdvėje taip pat dar bus įrengtas viešasis tualetas, apšvietimas, vaizdo kameros. Daugiausia dvejonių kyla, ar iki sutartyje numatytos darbų pabaigos bus suspėta įrengti viešąjį tualetą. Sutarties vertė – 1,6 mln. eurų, rangovas – UAB „Stamela“.  


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video