Top Baneris

Unikalūs sprendiniai, kontroliuojantys savaiminius betono įtrūkimus

2019 lapkričio 18 d.
betono itrukimai 1
„Primostar“ sukurtas sprendimas leidžia betono įtrūkimus nukreipti į pasirinktą vietą ir iš karto juos užsandarinti – nereikia tolesnio padengimo ar papildomo sandarinimo.
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Primostar“, bendradarbiaudama su užsakovais, projektuotojais, betono gamyklomis ir statytojais, statybų proceso dalyviams siūlo kristalinius priedus betonui, užtikrinančius jo atsparumą aplinkos poveikiui, ir atlieka hidroizoliavimo darbus, t. y. dalyvauja visame procese.

Estijoje beveik 20 metų veikiančios, neseniai vei klą Lietuvoje pradėjusios įmonės specialistai sukūrė sprendimą, leidžiantį kontroliuoti betono įtrūkimų susidarymą, juos nukreipiant į pasirinktą vietą. Šiuo metu patentuojamas sprendimas suteikia galimybę statyti greičiau, patogiau ir kokybiškiau, nes susitraukiant betonui neatsiranda atsitiktinių įtrūkimų.

Pagrindinė proceso dalis yra betono maišymas ir liejimas, būtina skirti dėmesio ir su betono susitraukimu susijusiems įtrūkimams. „Primostar“ siūlo specialius sprendimus, skirtus technologinėms ir deformacinėms siūlėms bei įvorėms, o garantiją suteikia net iki 15 metų.

Paprastai betonas susitraukia apie 1 mm per 4 metrus, dėl šios priežasties atsiranda įtrūkių. „Primostar“ sukurtas sprendimas leidžia juos nukreipti į pasirinktą vietą ir iš karto juos užsandarinti – nereikia tolesnio padengimo ar papildomo sandarinimo. Panaudojant įdėtines hidroizoliacines detales, įtrūkimų vietos nustatomos iš anksto, dėl to betonas gali būti liejamas didesnias plotais ir greičiau, pašalinama rizika, kad į betono kontrukcijas gali skverbtis vanduo.

betono itrukimai 2

Neigiamą vandens poveikį kristalai paverčia betoną stiprinančiu veiksniu. Į betoną įmaišomas kristalinis priedas betono struktūrą daro nepralaidžią vandeniui. Kristalinio priedo reikia kur kas mažiau negu kitų hidroizoliuojančių medžiagų. Šis sprendimas yra pigesnis tiek užsakovui, tiek statybininkui – visos šalys taupo ir laiką ir lėšas.

Dėl „Primostar“ patentuotų technologijų, kontroliuojamas atsitiktinių betono įskilimų susidarymas, o kristaliniai priedai neigiamą vandens poveikį paverčia betoną stiprinančiu veiksniu.

Statinio tarnavimo laikas taip pat yra svarbus veiksnys, siekiant saugoti aplinką ir išteklius. Užbaigus statybos darbus, įgyvendinti sprendimai turi išlikti dešimtmečius. Kristalinį priedą įterpiant į betoną ilgėja betono tarnavimo laikas. Poveikis išliks ir po 5, ir po 50 metų – betono viduje esantis kristalinis priedas bus aktyvus tol, kol egzistuos betonas.

„Primostar“

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video