Top Baneris

Ukrainos kultūros paveldui skirtas architektūrinis tarptautinis projektas UREHERIT kviečia į konferenciją Lvive

2023 rugpjūčio 28 d.
a8a2fb64
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinis architektūrinis projektas „U-RE-HERIT. Architektai Ukrainos paveldui: atkuriant atmintį ir identitetą“ kviečia į pirmąją viešą konferenciją Lvive, Ukrainoje, š. m. spalio 13 d. 

Lietuvos architektų sąjungos inicijuotas projektas bendrai finansuojamas Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ ir Lietuvos kultūros tarybos. Trejus metus truksiančio kultūrinio projekto metu Europos ir Ukrainos architektai mokslinių tyrimų, kūrybinių dirbtuvių, viešų diskusijų, renginių, kvalifikacijos kėlimo kursų ir architektūros studijų metu nagrinės Ukrainos kultūros paveldo apsaugos ir atkūrimo temas, rašo organizatoriai.

Pirmasis viešas renginys – konferencija, skirta plačiam projekto „UREHERIT“ pristatymui – vyks Lvive, Ukrainoje, š. m. spalio 13 d. Konferencijos metu konsorciumo partneriai pristatys projekto tikslus, veiklas, renginius, kvies Ukrainos specialistus ir bendruomenes teikti dalyvių paraiškas. Renginio metu taip pat vyks Ukrainos vyriausybės, Europos ir pasaulio kultūrinių, architektūrinių organizacijų atstovų diskusijos.

Konferencija vyks hibridiniu būdu – gyvai, o taip pat bus transliuojama nuotoliu. Transliacijos nuoroda bus pateikta vėliau.

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas, tačiau reikalinga registracija. Kviečiame registruotis čia.

Konferencijos programa bus viešinama „UREHERIT“ projekto tinklalapyje ir socialinėje medijoje: www.ureherit.eu, FACEBOOK.

APIE PROJEKTĄ U-RE-HERIT. Architektai Ukrainos paveldui: atkuriant atmintį ir identitetą

Ukrainoje tebevykstant Rusijos sukeltam karui, pasaulis ir Ukraina intensyviai rengiasi ir šalies atkūrimui. Kultūros sektorius – viena iš dėmesio ir finansų reikalinga sričių, o kultūros paveldas – vienas svarbiausių tvaraus kultūrinio, socialinio, aplinkos ir ekonominio atsigavimo išteklių. Siekiant atkurti ir aktyvuoti Ukrainos architektūros sektorių nauja architektūra ir urbanistiniu dizainu jungiantį materialųjį ir nematerialųjį paveldą, projekte U-RE-HERIT dirbs tarpdisciplininės Ukrainos ir Europos paveldo specialistų, architektų, planuotojų, inžinierių, kitų profesionalų, vietos valdžios ir Ukrainos miestų bendruomenių atstovų komandos. Besidalydami žiniomis, patirtimi ir eksperimentuodami projekto dalyviai ieškos būdų, kaip bendrų Ukrainos atstatymo pastangų kontekste atkurti ir naujam gyvenimui prikelti karo nuniokotą Ukrainos nekilnojamąjį paveldą, atkurti ar iš naujo kurti socialines ir identiteto struktūras, suaktyvinti ir į visus šalies atkūrimo etapus įtraukti vietos bendruomenes, sukurti ir aktyvuoti vietinius ekonominius tinklus ir procesus.

Projekto konsorciumą sudaro 12 architektūrinių organizacijų iš Europos ir Ukrainos: Lietuvos architektų sąjunga (koordinatorius), Švedijos architektų sąjunga, Austrijos architektų ir inžinierių rūmai, Karališkoji Danijos akademija, Rumunijos architektų rūmai, Nacionalinė Italijos architektų, planuotojų, kraštovaizdžio architektų ir konservatorių taryba, Vokietijos architektų rūmai, Estijos architektų sąjunga; asocijuotasis partneris – Europos architektų taryba. Ukrainai atstovauja Ukrainos nacionalinė architektų sąjunga, NVO „ro3kvit“ ir Charkivo architektūros mokykla.

„Šiame projekte itin svarbus bendros kūrybos aspektas“, – sako projekto iniciatorė ir koordinatorė, Lietuvos architektų sąjungos tarybos narė Rūta Leitanaitė. – Ukrainai, kaip ir bet kuriai kitai šaliai, netinka copy-paste sprendimai ar „visažinio partnerio iš Vakarų“ patarimai. Kartu su kitais projekto partneriais iš pat pradžių sutarėme laikytis principo, jog metodikos, rekomendacijos ir pasiūlymai bus kuriami tik kartu su Ukrainos architektais, kultūros specialistais ir bendruomenėmis, stengiantis pritaikyti geriausias europines praktikas unikaliam Ukrainos kontekstui.“

Projekto metu bus nagrinėjamos šios temos:

  • urbanistinio, architektūrinio paveldo Ukrainoje vertė;
  • karo padarytos žalos urbanistiniam, architektūriniam paveldui Ukrainoje įvertinimas, apsaugos metodai;
  • urbanistinio, architektūrinio paveldo Ukrainoje tvarus, socialiai teisingas, ekonomiškai racionalus ir kultūriškai prasminga išsaugojimas, atkūrimas ir įveiklinimas;
  • bendruomenės dalyvavimas, įgalinimas ir aktyvavimas kultūros paveldo apsaugos, atkūrimo ir įveiklinimo procesuose;
  • holistinė modernizmo daugiabučių renovacija;
  • architektūriniai konkursai kaip būdas skaidriai ir kokybiškai atnaujinti ir įveiklinti kultūros paveldą;
  • technologijos ir paveldas: autentiško architektūrinio paveldo atnaujinimas;
  • gamybos linijų, skirtų kultūros paveldo atnaujinimo elementams, Ukrainoje sukūrimo galimybės.

Tikimasi, kad „UREHERIT“ taps ilgalaike Europos ir Ukrainos architektų, paveldo specialistų bendradarbystės ir tyrimų platforma.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video