Top Baneris

UAB „Projektana“ panaikintas kvalifikacijos atestatas

2023 spalio 25 d.
barthelemy de mazenod b5NWhnBtUJw unsplash
Asociatyvinė Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) panaikino statinio statybos rangovo UAB „Projektana“ kvalifikacijos atestatą. Įmonė objekte Kaune dirbo tuo metu neturėdama kvalifikacijos atestato, suteikiančio teisę dirbti kultūros paveldo objekto teritorijoje, jo apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, skelbia SSVA.

SSVA nustatė, kad dėl šios priežasties UAB „Projektana“ negalėjo vykdyti darbų adresu T. Daugirdo g. 1, kur vyko gyvenamosios paskirties pastatų rekonstravimo į daugiafunkcinį mokslo ir sporto centrą darbai.

Dėl atliktų statybos darbų kokybės įvertinimo SSVA siūlo Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) atlikti nepriklausomą statinio ekspertizę.

Taip pat SSVA tęsia tyrimą dėl kitų UAB „Projektana“ vykdytų darbų – polinių pamatų įrengimo – Vilniaus raj., Pagirių k., Šiltnamių g. 29 bei Šiltnamių g. 33, statant gamybos bei pramonės paskirties pastatus ir statinius.

„SSVA pakartotinai įpareigojo rangovą pateikti visų – 1500 – sumontuotų bandomųjų polių protokolus su konkrečiais polių numeriais bei informaciją su įrodančiais faktais, kad visi bandomieji poliai po bandymų buvo pakeisti naujais. Iki šiol tokią informaciją rangovas pateikė tik dėl 18 bandomųjų polių“, – teigia SSVA direktorius Aidas Vaičiulis.

Dėl šių priežasčių SSVA taip pat siūlo VTPSI atlikti nepriklausomą statinio ekspertizę.

Be kita ko, bendrovė įpareigota pateikti betono priėmimo važtaraščių bei statybos darbų žurnalo išrašų kopijas objektuose Šiltnamių g. 29 ir Šiltnamių g. 33.

Primename, kad dėl 2022-04-01 savavališkos statybos akte konstatuotų pažeidimų vykdant darbus minėtu adresu Vilniuje, 2022-08-31 statytojui VTPSI surašė administracinio nusižengimo protokolą.

Statytojas, siekdamas įteisinti savavališkos statybos padarinius, fiksuotus 2022-07-13, pateikė prašymą išduoti statybą leidžiantį dokumentą, kurį Vilniaus rajono savivaldybės administracija išdavė 2022-07-22.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video