Top Baneris

U219 nuo pat pradžių kurtas būti draugiškas aplinkai ir žmogui

2021 lapkričio 10 d.
U219 verslo centras N. Tukaj nuotr.Tik SA
Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Verslo centras „U219“ Vilniuje iškilo prie Ukmergės gatvės – vienos ilgiausių sostinėje, jungiančios centrinius ir miegamuosius rajonus, A2 autostradą.

Pastato vieta užtikrina greitą ir patogų susisiekimą tiek su sostinės centru ir kitais rajonais, tiek galimybes operatyviai vykti į kitus Lietuvos miestus. Verslo centrą lengvai pasiekti galima įvairiausiomis transporto priemonėmis: dviračiu, paspirtuku, viešuoju transportu, automobiliu. Be to, tai viena aukščiausių miesto vietų, tad pro langus atsiveria panoraminiai Vilniaus vaizdai.

Didelis šio verslo centro pranašumas – modernios, tvarią darbo aplinką kuriančios inžinerinės sistemos. Projektas gavo „BREEAM New Construction“ sertifikatą, patvirtinantį aukščiausius pastato projektavimo ir statybos standartus, prisidedančius prie aplinkos tausojimo ir sveikos darbo aplinkos. „U219“ įtrauktas į knygą „Office Design: Architecture today“ kartu su ryškiausiais naujais biurų pastatais iš viso pasaulio.

Išskirtinė emocija

AB „Panevėžio statybos tresto“ įmonių grupės nekilnojamojo turto plėtojimo bendrovei UAB „Šeškinės projektai“ priklausančio verslo centro „U219“ idėja – lengvai atpažįstamas, išskirtinis, aiškią emociją turintis pastatas. Du horizontalūs (7 ir 8 aukštų) sujungti tūriai kontrastuoja su aplinkiniais gyvenamaisiais pastatais, tad prie vienos judriausių Vilniaus gatvių pastatytas verslo centras yra gerai matomas, išskirtinis.

Abu verslo centro tūrius jungia amfiteatro erdvės holas. Pagrindinis komplekso fasado akcentas – horizontalus ovalas, tarsi būtų pastato akis. Dėl šio stiklinio ovalo viduje esantis atrijus tampa atviras, suteikia galimybę praeiviams pamatyti verslo centro gyvenimą iš lauko, o žvelgiant iš vidaus tarsi leidžia pajausti gatvės šurmulį bei judėjimą.

Verslo centre „U219“ įrengtos biurų patalpos, laisvalaikio zonos, įsikūrusios maitinimo įstaigos, komercines paslaugas teikiančios įmonės. Pastato nuomojamas plotas – net 15 000 m², trijų aukštų uždarose automobilių aikštelėse (1 aukštas įrengtas po žeme) telpa 317 automobilių. Iš viršutinių verslo centro aukštų atsiveria Vilniaus panorama.

Be biurams skirtų patalpų, verslo centre „U219“ yra erdvės pietums, poilsio zonos, pasitarimų kambariai ir itin erdvus atrijus, kas jau tampa lyderiaujančių verslo centrų vizitine kortele.

Verslo centro interjere panaudotos keturios tarpusavyje kontrastuojančios medžiagos – betonas, stiklas, medis ir žaluma sukuria spalviškai vientisą interjerą. Atrijaus erdvės pertvaros pagamintos iš stiklo, kuris atspindi į pastatą krentančią natūralią šviesą ir optiškai didina atrijaus erdvę.
Bendrosiose pastato erdvėse daug natūralios žalumos.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Vienas pagrindinių tikslų – projekto įgyvendinimas pagal BREEAM standartus

AB „Panevėžio statybos trestas“, sekdamas pasaulines nekilnojamojo turto vystymo tendencijas, dar ankstyvoje šio verslo centro projektavimo stadijoje pradėjo diegti „BREEAM New Construction“ standartą, nustatantį aukščiausius projektavimo ir statybos ekonominius, socialinius ir aplinkosauginius reikalavimus. Todėl jau projektavimo užduoties rengimo etape buvo pasikviesta konsultavimo įmonė, kuri šį projektą lydėjo iki jo statybinės dalies įgyvendinimo pabaigos.

U219 verslo centras N. Tukaj nuotr.
Verslo centro tūrius jungia amfiteatro erdvės ho­las. Norbert Tukaj nuotr.

Projektuojant biurų pastatą didžiausias dėmesys buvo skiriamas žmogui ir jį supančiai aplinkai, kuri turi būti komfortiška, produktyvi ir sveika. „Verslo centras „U219“ nuo pat pradžių apgal­votas ir kurtas žmogaus – biuro darbuotojo – patogumui ir siekiant, kad jo poveikis aplinkai būtų minimalus. Viską sėkmingai pavyko įgyvendinti, tą liudija ir gautas BREEAM sertifikatas. Taip pat sklandžiai rinkome nuomininkus – net Lietuvoje kilus pandemijai, „U219“ neprarado paklausos ir kone didžiąją nuomi­ninkų dalį pritraukė būtent šiuo laikotarpiu. Džiaugiamės šio verslo centro potencialu, konkurencingumu“, – sakė AB „Panevėžio statybos tresto“ valdybos pirmininkas Justas Jasiūnas.

Objekto vertinimą atliko ir rekomendacijas teikė UAB „VESTA Consulting“ – licencijuoti BREEAM vertintojai, o 2021 m. pavasarį verslo centrui „U219“ buvo suteiktas „BREEAM International New Construction Very Good“ sertifikatas. Tai rodo, kad verslo centras „U219“ atitinka geriausius tvarumo, aplinkosaugos, žalumo, natūralios gyvūnijos ir augmenijos išsaugojimo reikalavimus.

Šiuolaikiški technologiniai sprendiniai

Pastato konstrukcijoms ir apdailai parinktos aplinkai draugiškos statybinės medžiagos, turinčios atsakingos kilmės ir aplinkosauginius sertifikatus, atitinkančios „BREEAM New Construction“ standartą. Projektuojant „U219“ atliktas detalus energijos poreikių modeliavimas. Po pastatu įrengta trisdešimt 180 m gylio giluminių gręžinių geoterminei šilumai bei vėsai išgauti. Šis energijos šaltinis yra naudojamas tiek žiemą, tiek vasarą. Vasarą ši sistema naudojama vėsinimui, tiekia į patalpas gaivų, vėsų ir švarų orą, šaltuoju periodu geoterminė energija naudojama pastatui šildyti.

Pastate taip pat įrengta oro ir vandens VRF trivamzdė sistema, kuria bet kuriuo metų laiku galima tiek pasišildyti, tiek atsivėsinti kiekvieną biurą ir biure esančią individualią patalpą, atsižvelgiant į asmeninius ten dirbančių žmonių poreikius. Patalpų vėdinimo sistema atitinka griežčiausius Europos statybų reglamentų reikalavimus.

Kiekviena darbo vieta aprūpinta natūraliu apšvietimu ir geriausią pasaulinę praktiką atitinkančiu dirbtiniu apšvietimu. Ypatingas dėmesys skirtas triukšmo lygiui ir akustikai – šiuolaikiški fasado technologiniai sprendiniai užtikrina gerą garso varžą, neleidžia triukšmui iš lauko patekti į darbo aplinką.

U219 verslo centras N. Tukaj nuotr.
Fasado akcentas – ovalas, tarsi būtų pastato akis, suteikia galimybę pamatyti verslo centro gyvenimą iš išorės.

Kruopščiai įrengta ir verslo centro aplinka: pastato prieigos, keliai, takai, poilsio erdvės ir sunkaus transporto judėjimo keliai suprojektuoti užtikrinant labai griežtus BREEAM „Saugi prieiga“ reikalavimus.

Verslo centro šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo įrenginiai bei kitos pastato sistemos (apšvietimas, apsauga, vaizdo stebėjimas, gaisrinė signalizacija) sujungti į vieną tinklą. Plačias galimybes turinčią jų valdymo sistemą galima valdyti nuotoliniu būdu.

Daug dėmesio verslo centre „U219“ skirta darbuotojų patogumui: įrengtos laisvalaikio zonos, dviračių saugykla, dušai, persirengimo patalpos, žaliosios terasos lauke ir kt. Medžiai ir įvairių akmens formų sėdimos dalys bendrosiose erdvėse sudaro atviros gamtos įspūdį, atspindi pastato pagrindinę BREEAM koncepciją – sukurti produktyvesnę, sveikesnę, komfortiškesnę darbo aplinką.

PST logo
  • Architektai: UAB „Cloud architektai“
  • Projektuotojas: AB „Panevėžio statybos trestas“
  • Vystytojas: UAB „Šeškinės projektai“, AB „Panevėžio statybos trestas“
  • Bendrasis plotas: 23 000 m²
  • Nuomojamas plotas: virš 15 000 m²
  • Statybos metai: 2020–2021 m.
  • Gautas leidimas statybai: 2017 m. gruodžio 12 d.
  • Pasirašyta statybos rangos sutartis ir pradėti statybos darbai: 2018 m. sausio 26 d.
  • Užbaigti statybos darbai: 2020 m. kovas
  • Atidarymas: 2020 m. kovas (pirmasis nuomininkas AB „Panevėžio statybos trestas“, išsinuomojęs 1360 m² ploto biurą). 2020 m. gegužę įsikuria tarptautinės kompanijos („Danfoss“, „Boehringer Ingelheim“ ir kt.).

Sprendimai:

Koja kojon su naujausiomis apdailos tendencijomis

Naujajame biurų pastate „U219“ statybų įmonė „Stalgesta“ atliko didelę dalį vidaus apdailos darbų. Prie moderniausių Vilniaus komercinių pastatų įrengimo prisidėjusi kompanija naudingą patirtį panaudojo šiame objekte. Skaitykite daugiau >

Salgesta logo

Investicijos į modernias inžinerines sistemas atsiperka, jas patikėjus profesionalams

Verslo centro „U219“, iškilusio vienoje sostinės arterijų, Ukmergės gatvėje, statytojai išsyk žinojo – sieks pastatų poveikio aplinkai vertinimo metodo BREEAM, o tai reiškia investicijas į modernias inžinerines sistemas. Skaitykite daugiau >

Vekada logo

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video