Top Baneris

Tvora – saugumui bei privatumui užtikrinti

2018 liepos 10 d.
Tvora

Neatsiejama nuosavo žemės sklypo dalis – tvora, užtikrinanti teritorijos bei joje gyvenančios šeimos privatumą bei saugumą. Įsigijus būstą ar sodą tiek vienkiemyje, tiek daug namų turinčioje teritorijoje, svarbu apsisaugoti nuo galimų įsibrovimų, o sklypo aptvėrimui pasirinkti ne tik patvarią, kokybišką tvorą, bet ir patikimus vartus. Rinkoje siūlomas ypač platus tvorų pasirinkimas, kurių kiekviena skiriasi medžiagomis, iš kurių yra pagaminta, kaina, kokybe, atsparumu oro sąlygoms, tokioms kaip vėjas, lietus, karštis bei reikalinga priežiūra.

Tvoros gali būti tiek modernaus, tiek klasikinio stiliaus. Dažniausiai tvoros dizainas yra parenkamas atsižvelgiant į gyvenamojo namo ar sodybos stilių. Interjero dizaineriai pastebi, kad tvoros spalvą, išvaizdą rekomenduojama derinti su statinio, tokiu būdu teritorijai suteikiant vientisą bei harmoningą vaizdą. Tvora.eu tinklalapyje yra pateikiami specialistų patarimai tvorų, vartų pasirinkimo klausimais, rinkos tendencijos bei kita naudinga informacija apie privačių žemės sklypų ar kitų teritorijų aptvėrimus.

Jeigu siekiama aptverti gamybines aikšteles, žemės ūkio paskirties pastatus ar reikia atskirti vieną teritoriją nuo kitos, neretai pasirenkamos kitokio tipo tvoros negu aptveriant įprastus gyvenamuosius ar sodo pastatus. Tvoros gali būti pagamintos iš metalo, akmens, aliuminio, betono, medžio, plastiko, vielos ir kitų medžiagų. Nesant tikriems, kokio tipo tvorą geriausia pasirinkti reikiamai teritorijai aptverti, visuomet rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, kurie padės pasirinkti priimtiną kainą bei kokybę atitinkančią tvorą, suteiks patarimų dėl jos montavimo ir kitų iškilusių klausimų.

Taip pat prieš renkantis tvorą yra ypač svarbu atkreipti dėmesį į tokius aspektus kaip draudimai bei leidimai, kuriuos tam tikrais atvejais reikia gauti iš greta esančių kaimynų ar rajono savivaldybės. Rašytiniai leidimai yra reikalingi, kai tvora statoma ant kaimynų sklypo ribos, o statybos leidimo prireikia, jei norima statyti tvora bus aukštesnė nei 2 metrai. Taip pat būtina pasidomėti, ar žemės sklypas nėra įsikūręs etnografiniame kaime, istoriniame miestelyje ar kitoje panašioje teritorijoje, kadangi rašytinių leidimų gali prireikti iš miestelio savivaldybės.

Nemažai tvorų tipų turi tam tikras kiaurymes. Šios gali būti skirtingų tarpų, tačiau bet kuriuo atveju jos yra saugios ir joks nederamų paskatų turintis asmuo per jas neturės galimybės patekti į nuosavą žemės teritoriją. Taip pat siekiant saugumo bei privatumo, rekomenduojama pasirinkti tvoras, turinčias smailų viršutinį bokštelį, mat tokio tipo tvoras ypač sudėtinga perlipti. Turint nedidelių smalsių augintinių taip pat dera pagalvoti, ar norima montuoti tvora turės kiaurymių, ar ne. Mažesnės katės, šunys, graužikai ar kiti gyvūnai, mėgstantys bėgioti lauke, gali lengvai pasprukti per minėtą tvorą su kiaurymėmis. Esant pageidavimui, tvoros gali būti gaminamos su įvairiais ornamentais, vizualizacijomis, šioms suteikiant modernią išvaizdą. Taigi, pasikonsultavus su specialistais ir įvertinus tvoros kokybiškumą, ilgaamžiškumą, priežiūros aspektus, norimą dizainą, kiekvienas asmuo atras optimaliausią tvoros bei jos montavimo sprendimą.

Taip pat rinkoje pastebimos tam tikros tendencijos, kokios tvoros yra populiariausios ir dažnai įsigyjamos nuosavų namų šeimininkų. Kadangi ne vienerius metus šeimos statosi modernaus stiliaus namus, nevengiama įvairių nestandartinių sprendimų ir horizontalių profilių, metalinės tvoros yra tapusios vienu populiariausių pasirinkimų. Klasikiniam stiliui pirmenybę teikiantys asmenys renkasi medienos imitacijos ar termiškai apdorotos medienos tvoras, kurios pasižymi ilgaamžiškumu, atsparumu puvimui, aplinkos veiksniams, temperatūrų pokyčiams ir vidutine kaina.

 RĖMĖJO TURINYS 

Komentarai