Top Baneris

Tvarkant paveldo pastatų balkonus neapsiribojama standartiniais sprendimais

2017 kovo 10 d.
„Kalba Naujamiestis“ nuotr.
„Kalba Naujamiestis“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės J. Jasinskio gatvėje 3 numeriu pažymėtame daugiabutyje tik ką baigti aštuonių avarinės būklės balkonų remonto darbai. Kadangi daugiabutis yra nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos zonoje, remonto metu nebuvo galimos jokios interpretacijos, reikėjo atkurti kiekvieną buvusią detalę.

Dauguma Vilniaus centrinės dalies daugiabučių yra statyti prieš šimtą ar daugiau metų. Suirus balkonų perdangoms, ypač betoniniams aptvarams su figūrinėmis baliustradomis, Naujamiesčio namų balkonai anksčiau buvo remontuojami ir atstatomi tokiais pat būdais kaip ir buvo pastatyti: betonuojant sudėtinguose individualiuose klojiniuose, įrengiant hidroizoliaciją, klijuojant plytelių grindis, kas nėra geriausias sprendimas Lietuvos klimato sąlygomis.

Remontuojant balkonus J. Jasinskio gatvėje esančiame daugiabutyje, juos stengtasi padaryti kuo lengvesnius, taip pat vengti drėgnų procesų – betonavimo, klijavimo, hidroizoliavimo.

„Daugiabutyje pritaikėme visiškai naują konstrukciją. Balkono aptvaro rėmas – iš specialių cinkuotos skardos profilių, masyvūs kampiniai gelžbetoniniai stulpeliai pakeisti polistireniniu putplasčiu, o grindų dangai panaudotas ištisinis aliuminio-magnio lydinio lakštas. Dėl šios konstrukcijos darbai vyko gerokai greičiau, buvo galima dirbti žiemos metu, o svoris sumažėjo net keletą kartų“, – komentavo statybų inžinierius Vytautas Elenbergas.

 Gyventojai už sutvarkytus balkonus išsimokės per metus. Jiems pavyko gauti Senamiesčio atnaujinimo agentūros paramą – 40 proc. darbų kainos gyventojams bus kompensuota.

„Kalba Naujamiestis“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video