Top Baneris

Tvari architektūra panaudojant klijuotąją medieną

2020 vasario 28 d.
Vila Giruliuose (Laimono Ciūnio nuotr.)
Laimono Ciūnio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

UAB „Jūrės medis“ atstovai pastaraisiais metais pastebi, kad klijuotosios medienos konstrukcijų tvarumo, ekologiškumo ir darnos su supančia aplinka aspektai tampa vis svarbesni ne tik visuomeniniuose, bet ir individualiuose projektuose.

„Manome, kad tam tikra prasme tai atspindi augantį architektų ir privačių užsakovų ekologinį sąmoningumą ir atsakingesnį savo santykio su supančia aplinka vertinimą, jau nekalbant apie tai, kad klijuotosios medienos panaudojimas projektuose suteikia laisvę architektams įgyvendinti pačius įvairiausius sumanymus – nuo įprastų ir praktiškų architektūrinių sprendimų, kuriems naudojamos nesudėtingos konstrukcijos, iki pačios sudėtingiausios geometrijos formų statinių“, – teigia įmonės komercijos direktorius Egidijus Pečkys.

Pastato konstrukcijoms panaudojus medieną, ji dažnai tampa išskirtine interjero dalimi, galutine pastato apdaila. Verta paminėti, kad UAB „Jūrės medis“ neseniai įsigytas itin modernus „Hundegger ROBOT-Drive 1250“ 6 ašių CNC apdirbimo centras pasižymi beveik neribotomis medinių konstrukcijų apdirbimo galimybėmis. Maksimalūs apdirbamo ruošinio matmenys yra iki 300 mm pločio, 1250 mm aukščio ir 24 m ilgio. Automatinis įrankių keitiklis leidžia greitai ir preciziškai atlikti įvairias – pjovimo, skobimo, frezavimo, gręžimo, graviravimo, markiravimo – operacijas.

Naujų technologijų pritaikymas gamintojui leidžia dar drąsiau priimti visus architektų, konstruktorių ir, žinoma, statybininkų keliamus iššūkius, susijusius su itin tiksliu konstrukcijų apdirbimu, užtikrinant nepriekaištingą sujungimo mazgų kokybę ir sklandžią montavimo darbų eigą.

UAB „Jūrės medis“ klijuotosios medienos konstrukcijas Lietuvoje gamina nuo 1974-ųjų, o įmonės ištakos ir patirtis medienos apdirbimo srityje siekia net 1909 metus. Bendrovės gaminių asortimente – tiesios ir lenktos klijuotosios medienos statybinės konstrukcijos, sienojai, medienos denginiai.

jures medis

 

 

REMEJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video