Top Baneris

Turistai kviečiami užsukti į istorinį Halės turgų

2017 lapkričio 24 d.
hales turgus fin

Svečiai iš užsienio nuo šiol bus kviečiami aplankyti ne tik sostinės senamiestį, bet ir geriau pažinti vieną iš sostinės simbolių – Halės turgų. Kuriant specialų Halės turgaus maršrutą užsienio turistų savarankiškam lankymui prisidėjo ir turgaus prekeiviai, kurių pristatomi produktai atspindi savitą ir turtingą seniausio Vilniaus turgaus istoriją ir Lietuvos kulinarines tradicijas.

Pasak Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, miesto turgus yra mėgstama turistų lankymo vieta, neatsiejama nuo miesto kultūros ir kulinarijos. Šiandien, kuomet tradicijos persipina su modernumu, Halės turgus yra būtent ta vieta, kur be įprastų mėsos, duonos gaminių galima surasti ir „prikeltų“ istorinių tradicijų – beigelių, modernesnių sūrio ar mėsos produktų.  Halės turgus pastaruoju metu yra tapęs ir miestiečių traukos centru – čia žmonės ateina ne tik apsipirkti bet ir papietauti, jis reprezentuoja ne tik miesto skonio madas, tačiau ir tam tikrą kulinarijos evoliuciją.

Halės turgaus maršrutas yra skirtas turistams, todėl pristatomas anglų,vokiečių ir lenkų kalba su kelių prekyviečių išsamesniais aprašymais ir turgaus suplanavimu, kad besidomintieji lengviau surastų minimas vietas ir žmones.

Halės turgus ir jo apylinkės jau seniai yra miestiečių, kurie domisi kulinarinėmis naujovėmis, traukos vieta. Tai natūraliai skatina ir šios miesto dalies atsinaujinimą ir po truputį tampa turistų traukos centru.

Turgus yra ta vieta, kur atsispindi miesto daugiakultūriškumas, čia nuo seno susitikdavo skirtingų tautybių ir konfesijų žmonės – lietuviai, žydai, lenkai, rusai, baltarusiai. Tai formavo savitą miesto veidą, kultūrą ir kulinarinę tradiciją.

1904–1906 m. pastatytas metalinių konstrukcijų Halės pastatas su nedideliais pakeitimais išliko iki šių dienų. Tuometiniame Vilniuje tai buvo vienas moderniausių pastatų, kuriame buvo pritaikyta tuo metu naujųjų techninių sprendimų – plieninės ir gelžbetoninės konstrukcijos, sudėtingos profilio arkos. Pastato architektą ir projektuotoją Vaclovą Michnevičių įkvėpė tuo metu neseniai Paryžiuje atidarytas Eifelio bokštas. Įdomu ir tai, kad tai vienintelis tokio tipo konstrukcijos pastatas Lietuvoje.

„Go Vilnius“ inf. ir nuotr.

Komentarai