Top Baneris

Trumpai – apie žurnalo „Statyba ir architektūra“ lapkričio numerį

2014 spalio 23 d.
Pasidalykite straipsniu

Kelerius metus rengę teminius numerius, grįžtame prie temų įvairovės. Dera pripažinti, kad teminiais numeriais džiaugėsi tie specialistai, kurie domisi tik tam tikromis statybų rinkos sritimis: vandentvarka, šilumos ūkiu, susisiekimo infrastruktūra, energetika ar pastatų inžinerija. Galimybė prisistatyti savo patirtį, technologijas ir produktus išties suinteresuotai auditorijai buvo patraukli ir atitinkamų sričių įmonėms. Vis dėlto nusprendėme atsižvelgti į tai, kad neprofesionalioji mūsų skaitytojų dalis kas mėnesį tikisi rasti kuo įvairesnių temų.

Šį mėnesį pagrindinė mūsų tema skirta ne pirmus metus besitęsiančiai langų gamintojų kovai dėl priemonių, kurios apsaugotų vartotojus nuo antrarūšės į rinką patenkančios produkcijos ir tuo pačiu apgintų šalies pramonę.

Statybos atliekų rūšiavimo tema aktualumo, regis, nepraras dar ilgai. Norime tikėti, kad artimiausiu metu bus rasta išeitis, kuri apsaugos permainų sutrikdytą rinką nuo netinkamų sprendimų, tarkime – nuo atliekų užkasimo statybvietėse ar miškuose. Rengdami šią temą išklausėme visas puses.

Nors Aplinkos ministerija demonstruoja olimpinę ramybę diskutuodama apie Lietuvos pasirengimą statyti vis didesnio energinio efektyvumo pastatus, visuomenė diskutuoja karščiau. Šįkart su specialistais aptarėme, ar Europos Sąjungos inicijuotos permainos nereiškia, kad praeitimi netrukus taps stiklo fasadai. Pasiaiškinome ir tai, kokią vietą pirkėjų prioritetų sąraše užima energinis būsto naudingumas.

Nuolatinėje architektūros paveldo rubrikoje, kurioje pristatome sėkmingai visuomenės poreikiams pritaikytus objektus, skaitykite apie šiemet atvertą Katedros varpinę. Aplankyti ją verta ne vien dėl nepaprastų sostinės panoramų, atsiveriančių pro varpinės angas, bet ir dėl istorijos ženklų, įspaustų čia kiekvienoje plytoje.

Su urbanistais aptarėme ir šiuo metu pastebimą miestų viešųjų erdvių gaivinimo proveržį. Vilnius plėtoja dar vieną – japoniško sodo – viziją. Pasaulio rubrikoje pristatome sėkmingą Nyderlandų pramoninių teritorijų konversijos patirtį.

Į žurnalą grįžo ir trumpųjų naujienų rubrika, kurioje mielai skelbiame apie naujus nekilnojamojo turto projektus, naujoves bei išskirtinius produktus.

Krašto rubrikoje šį mėnesį – pasakojimas apie Tauragės apskritį.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video