Top Baneris

Tinkamas sandarinimas – žingsnis efektyvaus namo link

2024 gegužės 15 d.
unsplash nuotr scaledTik SA
Pasidalykite straipsniu

Tik sandarus namas bus efektyvus. Jei objektui statyti parinktos tinkamos medžiagos ir efektyvūs sandarinimo sprendimai, jis išsaugos šilumą. Langai ir durys, o ypač jų montavimo zonos, yra jautriausios šalčiui, todėl svarbu ne tik pasirinkti kokybiškus langus, bet ir sandarinimo arba izoliavimo medžiagas bei kokybiškai sumontuoti. 

Profesionalus montavimas, gera garo, akustinė ir hidroizoliacija užtikrins būsto šilumą ir komfortą. Kad drėgmė ir kondensatas nemažintų komforto gyventojams ir nepakeistų konstrukcijų savybių, jungtis tarp lango rėmo ir grindų terasose bei balkonuose būtina kruopščiai užsandarinti. 

Išorinis sandarinimas – „Soudatight WP“

„Soudal“ įmonėje gaminama aukštos kokybės hibridinė polimero mastika „Soudatight WP“ išdžiūvusi sudaro vientisą, elastinę, vėjui ir vandeniui nepralaidžią membraną. „Soudatight WP“ naudojama statybinėms konstrukcijoms hidroizoliuoti visose statybos srityse, ypač tinka langų jungčių, angokraščio ir lango rėmo hidroizoliacijai. Produktą tinka naudoti cokolio jungtims, pamatams virš žemės, taip pat betoninių plokščių sujungimo vietose.

„Soudatight WP“ hibridinė polimero membrana yra laidi garams, bet nelaidi vandeniui (jau po 2 valandų). Produktas universalus: sukimba su daugeliu statybinių medžiagų, visų rūšių betonu, mūru ir akmeniu, taip pat langų gamintojų naudojamomis medžiagomis (PVC, aliuminiu ir mediena).

Vidinis sandarinimas – „Soudatight LQ“

Norint pasiekti kuo aukštesnį būsto sandarumą viduje, naudojama garams ir orui nelaidi mastika „Soudatight LQ“, kuri yra armuota plaušu ir užpildo įtrūkimus bei plyšius iki 5 milimetrų. Mastikai išdžiūvus, jei reikia, galima užtepti antrą sluoksnį (ar daugiau), paskui galima dažyti arba tinkuoti. Idealiai tinka sandarinti siūles, angas, langų sandarinimo jungtis.

„Soudatight WP“ ir „Soudatight LQ“ atitinka LEED reikalavimus ir statybinių medžiagų mažos emisijos klasę M1. „Soudatight LQ“ mastika patenka į „Passive House Institute“ sandarumo vertinimo ataskaitą.

Kaip veikia skirtingi sandarinimo produktai?

Straipsnis paskelbtas el. žurnale „Statyba ir architektūra“ | 2024 PAVASARIS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video