Tinkamai modernizuotų daugiabučių pavyzdžių netrūksta

Tinkamai modernizuotų daugiabučių pavyzdžių netrūksta

Juk jie – vienas brangiausių mūsų turtų.

„Kol kas manoma, kad daugiabučiai yra bendras kieno nors turtas ir jais turi rūpintis valdžia. Tačiau iš tiesų šie pastatai yra žmonių, kurie juose gyvena, nuosavybė, ir būtent jie privalo norėti gyventi gražiuose bei tvarkinguose namuose“, – sakė Č. Ignatavičius.

Anot jo, jeigu žmogui bute šalta, nors jis už šilumą moka pinigus, vis tiek reikia ieškoti būdų, kaip pasigerinti gyvenimo sąlygas ir kartu taupyti pinigus. Todėl akivaizdu, kad senus daugiabučius reikia termoizoliuoti. Gerinti pastatų išorinių atitvarų izoliaciją reikia net tada, kai kuro kainos krinta.

„Termoizoliuoti pastatus pirmiausia būtina siekiant pagerinti mikroklimatą gyvenamosiose patalpose ir gyventi ekologiškiau. Visi mokslininkai teigia, kad šitaip netaupydami energijos prisišauksime globalinių nelaimių. Vis dėlto įsidėmėtina, kad pastatų šiltinimo darbams reikia skirti tinkamą dėmesį, nes blogai panaudotos geros medžiagos neduos reikiamo rezultato – tik diskredituos visą modernizacijos procesą“, – kalbėjo Polistireninio putplasčio asociacijos vadovas.

Lietuvoje naudojama daug termoizoliacinių medžiagų. Statistika rodo, kad daugiausia – polistireninio putplasčio ir mineralinės vatos. Polistireninis putplastis mūsų šalyje dažniausiai naudojamas tinkuojamosiose sistemose. Č. Ignatavičiaus teigimu, didžiausias šios medžiagos privalumas yra tai, kad ji yra sandari, t. y. norint gauti gerus sandarumo rezultatus nereikia papildomai naudoti jokių plėvelių. Užtenka polistireninį putplastį teisingai sumontuoti, ir pastatas bus efektyviai apšiltintas.

Antra teigiama medžiagos ypatybė – jos laidumas garams, prilygstantis medienos laidumui garams. Polistireninis putplastis nesulaiko drėgmės, kuri kauptųsi sienose. Būna atvejų, kai po modernizacijos ima pelyti sienos, bet tai susiję ne su termoizoliacija, o su ventiliacijos nebuvimu, netinkama oro cirkuliacija. Rengiant modernizavimo projektus, būtina skirti dėmesio patalpų vėdinimo sprendiniams, nes to reikalauja ir Statybos techniniai reglamentai.

„Kartais tenka matyti parodomuosius gaisro imitavimus, kurių tikslas – įrodyti, kad polistireninis putplastis yra degi medžiaga. Tačiau tokiose gaisrų imitacijose naudojama prasta, tikriausiai nesertifikuota B-S2 D0 degumo klasės šiltinimo sistema. Pastatams šiltinti Lietuvoje naudojama B-S1 D0 degumo klasės sertifikuota šiltinimo sistema, kuri atitinka gaisrinės saugos reikalavimus. Tokia šiltinimo sistema galima šiltinti įvairaus aukštingumo ir paskirties pastatus. Neturime duomenų, kad Lietuvoje būtų sudegęs polistireniniu putplasčiu šiltintas objektas ar kad gaisro priežastis buvo būtent termoizoliacinė medžiaga. Taip pat nėra duomenų apie žmones, apsinuodijusius dėl polistireninio putplasčio išskirtų dūmų“, – tvirtino Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas Č. Ignatavičius.

Daugiabutis Dainavos g. 5 Tauragėje

Daugiabutis pastatytas 1986 metais. Namas – 5 aukštų, 45 butų. Naudingasis pastato plotas – 2344,82 kvadratinio metro.

Atlikti darbai: apšiltintas cokolis, lauko sienos (naudojant tinkuojamąją šiltinimo sistemą su polistireniniu putplasčiu), stogas, pakeisti langai, laukujės durys, įstiklintos lodžijos, rekonstruotos karšto vandens ir šildymo sistemos butuose įrengiant individualios apskaitos prietaisus, pertvarkyta ventiliacijos sistema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai