Top Baneris

Tinkamai modernizuotų daugiabučių pavyzdžių netrūksta

2015 sausio 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Analizuojant Aplinkos ministerijos teikiamus duomenis, per šiuos metus iki gruodžio pradžios užbaigta 80 daugiabučių modernizavimo projektų. Darbai tebevyksta atnaujinant daugiau kaip 800 namų. Kitais metais modernizacija įgaus dar didesnį pagreitį, nes jau dabar yra suderinta bemaž 3200 investicinių projektų. Prieš kurį laiką buvo akcentuojama, kad būtina paisyti atnaujinamų daugiabučių kokybės. Pastaruoju metu Aplinkos ministerija tam skiria daug dėmesio, o specialistai tikina, kad broko pavyks išvengti tik žinant, kaip iš tiesų reikia atlikti darbus.

Pateikiame keletą pavyzdžių, kai gyventojai džiaugiasi vykusiai įgyvendintais daugiabučių modernizavimo projektais. Gerus energijos taupymo rezultatus pavyko pasiekti naudojant efektyvias termoizoliacines sistemas su polistireniniu putplasčiu.

Tauragėje renovacijos naudos aiškinti nebereikia

Tauragėje nuo 2011 metų pradžios iki šių metų rugpjūčio pagal programą JESSICA buvo atnaujinti 9 daugiabučiai namai. Šiuo metu rengiami dar septynių namų atnaujinimo pridavimo dokumentai. Modernizavimo procesas daugiausia vykdomas Tauragės butų ūkio iniciatyva.

Tauragės butų ūkio direktorės Editos Vaitkutės-Zinkės teigimu, šiuo metu pasirašytos rangos sutartys ir atliekami darbai dar papildomai 17-oje daugiabučių namų, modernizavimo darbus ketinama užbaigti 2015 metais.

„Geri pavyzdžiai daro teigiamą poveikį. Žmonės juk tarpusavyje pasikalba apie renovacijos naudą, sumažėjusius mokėjimus už šildymą, pagerėjusias gyvenimo sąlygas. Reikia atkreipti dėmesį, kad kol kas neturėjome problemos dėl darbų kokybės. Jeigu atsiranda kokių nors smulkių defektų, rangovai reaguoja ir geranoriškai viską sutvarko“, – džiaugėsi E. Vaitkutė-Zinkė.

Ji priminė, kad 2011 metų sausį, kai pradėti daugiabučių modernizavimo darbai, Tauragės gyventojai už šildymą mokėjo bene mažiausiai Lietuvoje. Tačiau susitikimuose su žmonėmis dėl pastatų atnaujinimo vis tiek buvo aiškinama proceso nauda, buvo pateikiami gerieji pavyzdžiai. Gyventojai buvo kviečiami tapti aktyviais proceso dalyviais, o ne pasyviais stebėtojais ir vertintojais. E. Vaitkutė-Zinkė teigė, kad šį tikslą pasisekė pasiekti.

Druskininkiečiai skuba į renovacijos traukinį

Druskininkų butų ūkio projektų administravimo vadovas Tomas Staskevičius pasidžiaugė, kad druskininkiečių nebereikia raginti atnaujinti savo daugiabučių – jie skuba pateikti paraiškas ir spėti gauti didesnę valstybės paramą.

„Abejojančiųjų modernizavimo nauda yra vos vienas kitas. Žinoma, pradžia buvo sudėtingesnė, žmonėms reikėjo aiškinti privalumus, įrodinėti, kad būtina rūpintis pastato ilgaamžiškumu ir šilumos taupymu. Buvo sudėtinga juos tuo įtikinti, ypač po neigiamų atsiliepimų viešojoje erdvėje, kad neva po renovacijos pelija sienos, darbininkai pridaro broko. Bet dabar žmonių nuomonė pasikeitusi“, – sakė T. Staskevičius.

Didelį impulsą modernizuoti daugiabučius Druskininkuose davė pirmieji atnaujinti pastatai M. K. Čiurlionio gatvėje. Kitų namų gyventojai pamatė pavyzdžių, kaip galėtų atrodyti ir jų pačių pastatai, sužinojo, kiek šilumos energijos, o kartu ir pinigų galima sutaupyti.

Šiemet Druskininkuose modernizuoti trys daugiabučiai, dar 17-oje namų baigiami darbai. Parengti maždaug šimto senų daugiabučių investiciniai projektai.

Geras medžiagas reikia gerai naudoti

Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas Česlovas Ignatavičius teigė norintis paskatinti visus žmones į pastatus žiūrėti kaip į gėrį.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video