Top Baneris

Tiltui į Kuršių neriją – griežtas UNESCO „ne“

2015 kovo 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Naujai jungčiai iš Klaipėdos į Neringą pasipriešinusi Rusija sulaukė UNESCO palaikymo – Kuršių nerijoje apsilankę tarptautiniai organizacijos ekspertai nutraukė diskusijas dėl tilto į pusiasalį galimybių. Pasaulio paveldo centrui pateiktoje ataskaitoje teigiama, kad bet kokio tilto bet kurioje vietoje statyba per Kuršių marias turėtų didžiulę neigiamą įtaką ir saugomai teritorijai padarytų nepataisomą vizualinę bei fizinę žalą.

„Dabartinė situacija, kai jokio tilto nėra, priešingai, sudaro sąlygas veikti automatiniam žmonių srautų į neriją filtrui. Ypač kalbant apie per didelę vietovės apkrovą transportu. Todėl reikia aiškiai deklaruoti, kad dabartinė padėtis privalo išlikti nepakitusi“, – teigiama ataskaitoje, kurioje Lietuvos valdžiai taip pat rekomenduojama teisiškai įtvirtinti draudimą statyti bet kokį tiltą į Neringą.

Aktyviausiai tilto tarp pusiasalio ir Klaipėdos atsiradimą palaiko Neringos savivaldybė – miesto taryba šiai idėjai pritarė praėjusių metų sausį. Teigiama, kad tokia jungtis optimaliai išspręstų susisiekimo su Kuršių nerija problemą ir būtų daug ekologiškesnė priemonė nei šimtus tonų dyzelinio kuro sudeginantys keltai. Neringos meras Darius Jasaitis patikino, kad į UNESCO išvadas bus atsižvelgta, tačiau papildomos jungties į Kuršių neriją idėjos vis dėlto neatsisakoma – toliau svarstoma alternatyvaus varianto – tunelio – galimybė.

Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą Kuršių nerija įtraukta 2000 metais.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video