Top Baneris

Tilto Helsinkyje renovacija patikėta patyrusiai Lietuvos įmonei

2021 rugpjūčio 7 d.
tikkurila tiltu dazai lauttasaaren silta
„Tikkurila“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

1969 m. pastatytas Lautasario tiltas jungia Helsinkio centrą su Lautasario sala. Po 50 metų eksploatacijos šį 23,5 metrų pločio 317 metrų ilgio sijinį tiltą dėl prastos būklės nuspręsta renovuoti.

2019 m. rugpjūtį prasidėjusi ir ilgiau nei metus trukusi tilto renovacija buvo baigta 2021 m. birželį.

Tilto remontinį dažymą atliko šios srities profesionalai – Lietuvos įmonė „Švykai“, kuriai dėl nepriekaištingos darbų kokybės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje patikimi sudėtingi metalinių konstrukcijų dangos atnaujinimo projektai.

Dažymo procesas ir dengimo sistemos

Aukšto koroziškumo aplinkoje eksploatuojamas svarbias miesto dalis jungiantis tiltas, kuriam kasdien tenka atlaikyti didelius transporto ir pėsčiųjų srautus, buvo stipriai paveiktas korozijos. Įmonės „Švykai“ specialistai atliko visų metalinių tilto konstrukcijos elementų srautinį valymą, abrazyvo surinkimą ir dažymą, taip pat atkūrė korozijos paveiktų vidinės tilto dalies vietų dangą. Visi valymo ir dažymo darbai buvo atlikti vietoje. Dažais padengtas 12 900m² plotas, sunaudota 10 000 litrų kompanijos „Tikkurila“ dažų.

Tilto išorei ir pakeliamajam mechanizmui buvo naudojama 5 sluoksnių, o vidui – 3 sluoksnių poliuretaninė dengimo sistema. Poliuretaninės dengimo sistemos skirtos atšiauraus klimato veikiamiems plieniniams paviršiams, jas galima naudoti tiek lauko sąlygomis, tiek dažyklose.

tikkurila tiltu dazai lauttasaaren silta
tikkurila tiltu dazai lauttasaaren silta
„Tikkurila“ nuotr.
Tilto vidaus dengimo sistema 
„Temabond WG 200“2×100 µm
„Temathane 50“50 µm
Bendras storis250 µm

Dvikomponenčiai mažoje temperatūroje kietėjantys didelį sausąjį likutį turintys modifikuoti epoksidiniai dažai su aliuminio pigmentais „Temabond WG 200“ puikiai prilimpa prie srautinio valymo įranga arba rankiniu būdu nuvalyto plieno ir sudaro didelio tankio dangą, atsparią chemikalams bei trinčiai. Dvikomponenčiai pusiau blizgūs poliuretaniniai dažai su alifatinio izocianato kietikliu Temathane 50“ pasižymi labai geru atsparumu atmosferos poveikiui ir trinčiai. Jie patvarūs ir lengvai valomi, nekreidėja ir gerai išlaiko spalvą bei blizgesį.

Tilto išorės dengimo sistema 
„Temazinc 77“40 µm
„Temacoat Primer“2×90 µm (skirtingų spalvų)
„Temathane PC 50“2×50 µm KY10
Bendras storis320 µm
tikkurila tiltu dazai lauttasaaren silta
„Tikkurila“ nuotr.

Dvikomponentis cinko prisotintas epoksidinis gruntas su poliamidiniu kietikliu „Temazinc 77“ suteikia plienui katodinę apsaugą, naudojamas atšiauraus klimato veikiamiems plieniniams paviršiams gruntuoti prieš dengiant juos epoksidiniais ir poliuretaniniais dažais.

Dvikomponenčiai derva modifikuoti epoksidiniai dažai su antikoroziniais pigmentais „Temacoat Primer“ gerai sukimba su plieniniais, cinkuotais ir aliumininiais paviršiais, naudojami atmosferos, mechaniškai ir chemiškai veikiamiems paviršiams gruntuoti ir kaip tarpinis sluoksnis. Poliuretaniniai dažai „Temathane PC 50“ – puikus pasirinkimas, kai reikia atmosferos poveikiui ir dilimui atsparios viršutinio sluoksnio dangos, ypač gerai išlaikančios blizgesį ir spalvą.  

Patikima plieninių konstrukcijų danga

Plieninių tilto konstrukcijų danga turi būti ne tik patvari, bet ir užtikrinti optimalią apsaugą nuo atšiauraus klimato, vėjo, kritulių ir koroziją galinčios sukelti drėgmės.

„Tiltas – svarbi susisiekimo infrastruktūros dalis. Jis turi patikimai tarnauti dešimtmečius, todėl ne tik jo konstrukcijai, bet ir dangai keliami itin aukšti reikalavimai“, – sako kompanijos „Tikkurila“ pardavimo vadybininkas Povilas Kvajauskas.

„Norint užtikrinti reikiamas tilto dangos savybes būtina naudoti išbandytus ir patikrintus gaminius. Mes pasitikime kompanijos „Tikkurila“ gaminiais, užtikrinančiais ilgą dangos eksploatacijos laikotarpį ir estetišką išvaizdą“, – pastebi UAB „Švykai“ projektų vadovas Šarūnas Kvetkas.

tikkurila tiltu dazai lauttasaaren silta
tikkurila tiltu dazai lauttasaaren silta
„Tikkurila“ nuotr.

„Kad danga suteiktų optimalią apsaugą nuo korozijos, ne mažiau svarbu kruopščiai paruošti dengiamą paviršių ir pasirinkti tinkamą dengimo sistemą atsižvelgiant į aplinkos koroziškumą“, – priduria Povilas Kvajauskas.

Kompanija „Tikkurila“ jau daugiau kaip 60 metų tiekia tiltams skirtas aukštos kokybės dangas, užtikrinančias veiksmingą apsaugą nuo korozijos ir pasižyminčias ilga eksploatavimo trukme. Mūsų vizija – kurti tvarią ateitį užtikrinančius gaminius.

Nuo 1862 m. veikianti kompanija nuolat tobulina savo gaminius, meistriškai išlaikydama vis griežtėjančių aplinkosaugos reikalavimų ir aukštų šiaurietiškų kokybės standartų pusiausvyrą. Jos gaminiai vertinami dėl ilgaamžiškumo, patikimumo ir aplinką bei dažytojų sveikatą tausojančios sudėties.

Be to, pramoninės metalo dangos yra išbandytos tiek laboratorijose, tiek realioje aplinkoje. Visos metalo dangos atitinka pasaulinį apsaugos nuo korozijos standartą ISO 12944. Mes taip pat turime dengimo sistemų, atitinkančių kitus standartus, įskaitant Norvegijos standartą NORSOK, Suomijos standartą SILKO ir Rusijos standartą GOST.

Žiūrėti vadovą>>

TIK Industry Logo Primary RGB

Daugiau informacijos rasite www.tikkurila.lt/pramonei arba prašom kreiptis į pardavimo atstovą tel. tel. 8 620 71 100 arba el. paštu info.lt@tikkurila.com.PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video