Top Baneris

Tikina, kad Nacionalinio stadiono statybos nestringa

2023 gruodžio 28 d.
daugiafunkcis kompleksas
UAB „Cloud Architektai“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Nacionalinio stadiono kompleksą Vilniuje statanti fondų valdymo bendrovė „BaltCap“ teigia, jog buvusio fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ partnerio Šarūno Stepukonio atleidimas neturi įtakos projektui ir jo kainai. 

Bendrovės teigimu, abejonės užsakovams – kai kuriems Vilniaus politikams – kilo nutraukus sutartį Š. Stepukoniu dėl jo galimai padarytos finansinės žalos.

„Tokie svarstymai neturi jokio pagrindo – visus fondo patirtus nuostolius kompensuos „BaltCap“ iš savo kišenės, o projekto pristabdymas yra susijęs su diskusijomis dėl statybos kainų indeksavimo“, – ketvirtadienį pranešė bendrovė.

Apie sutarties nutraukimą su Š. Stepukoniu „BaltCap“ pranešė lapkritį, o pagal bendrovės perduotą informaciją Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, turto pasisavinimo.

Š. Stepukonis vadovavo „BaltCap“ įmonei „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“, su kuria Vilniaus savivaldybė ir Švietimo ir mokslo bei sporto ministerija pasirašė 280 mln. eurų bendros vertės koncesijos sutartį dėl Nacionalinio stadiono komplekso statybų, jas jau pradėjo bendrovė „Naresta“.

Vienas vadovaujančių „BaltCap“ partnerių Simonas Gustainis sako, kad užsakovai nepatirs papildomų išlaidų.  

„Kaip nurodo mūsų pasirašyta koncesijos sutartis, šio komplekso statyboms finansuoti nebus išleistas nė vienas savivaldybės ar valstybės biudžeto euras. (…) o vienintelė žala, kurią Nacionalinio stadiono parko projektas patyrė dėl Š. Stepukonio veiklos, yra žala reputacijai“, – pranešime teigia S. Gustainis. 

Anot pranešimo, pagal koncesijos sutartį statybas finansuoja „BaltCap“, o pirmasis užsakovų mokėjimas galės būti atliktas tik galutinai patvirtinus visų objektų priimtinumą ir pradėjus komplekso veiklą 2025-ųjų pabaigoje.

Šiuo metu, anot bendrovės, į statybas jau investuota 8,1 mln. eurų. 

Koncesijos sutartis numato, kad komplekso, tarp jo ir UEFA standartus atitinkančio 15 tūkst. vietų futbolo stadiono, statybos turi būti užbaigtos per trejus metus nuo sutarties įsigaliojimo 2022 metų liepos 5 dieną.

Pagal sutartį miestas ir valstybė projektui skirs 156 mln. eurų, sutartyje numatyta kainos indeksavimo galimybė.

Bendra 25 metų trukmės koncesijos sutarties vertė siekia 280 mln. eurų – be savivaldybės ir ministerijos įsipareigojimų, dar apie 120 mln. eurų pajamų per visą sutarties laiką koncesininkas turėtų gauti už suteiktas paslaugas.

Daugiafunkcis kompleksas Šeškinėje, greta „Akropolio“ užims daugiau nei 228 tūkst. kv. metrų teritoriją.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video