Top Baneris

Nacionalinio stadiono statyba sustabdyta, deramasi dėl kainos indeksavimo  (2)

2023 gruodžio 14 d.
daugiafunkcis kompleksas
UAB „Cloud Architektai“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Nacionalinio stadiono Vilniuje statyba iš esmės sustabdyta – ją tikimasi atnaujinti, kai bus baigtos derybos dėl kainos indeksavimo, pranešė projektą įgyvendinanti investicijų bendrovės „BaltCap“ valdoma įmonė. 

Stadiono koncesijos bendrovės „Vilniaus daugiafunkcis komplekso“ įgaliotasis atstovas Lukas Kavaliauskas sako, jog pagal sutartį su Vilniaus savivaldybe bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiuo metu derinami statybų kainos indeksavimo klausimai, turintys esminės reikšmės projekto įgyvendinimui.

„Todėl, siekiant efektyviai naudoti lėšas, darbų apimtys Nacionalinio daugiafunkcio komplekso statybos aikštelėje sumažintos iki minimumo. Pasiekus susitarimus darbai bus tęsiami. Norime patikinti, kad ir toliau siekiame šį projektą tęsti ir užbaigti, kaip numatyta sutartyje“, – BNS perduotame komentare sakė L. Kavaliauskas.

Savivaldybė BNS patvirtino, kad ji ir ministerija yra gavusios koncesininkės raštą, kad, nepaisant situacijos „BaltCap“ fondo viduje, bendrovė deda pastangas laiku įgyvendinti projektą, be to, šiame etape reikalingas bankų finansavimas, o tam ypač svarbu išspręsti statybos kainų, išaugusių dėl karo Ukrainoje, indeksavimo klausimą.

„Savivaldybė yra inicijavusi sutarties šalių ir kontroliuojančių institucijų dialogą ir aktyviai sprendžia šį klausimą. Pasiekus susitarimą dėl indeksavimo apimties, klausimas bus pristatytas savivaldybės tarybos nariams“, – rašoma savivaldybės komentare.

Pirmojo stadiono etapo statinius rugsėjį pradėjo statyti bendrovė „Naresta“, sutarties su ja vertė – 79 mln. eurų (be PVM). . Tačiau kiek kainuos visų etapų statyba, dabar neskelbiama. 

Bendrovės vadovas Tadas Grincevičius BNS teigė, kad šiuo metu aikštelėje vyksta tik minimalūs darbai. 

„Vyksta ten kažkokie darbai, sumažinti jie iki minimumo. (…) Detalių negaliu atskleisti, nes esu įsipareigojęs sutartimi su užsakovu“, – BNS sakė T. Grincevičius.

Pernai viso stadiono statybos rangos sutartis jau buvo pasirašyta su bendrove „Veikmės statyba“ – pagal ją įmonė įsipareigojo pastatyti kompleksą už 87 mln. eurų, tačiau gavus statybų leidimą darbai pabrango iki 120 mln. eurų, o „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ ėmė ieškoti naujo rangovo.

Prokuratūra šiuo metu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl „BaltCap“ fondo buvusio partnerio bei „Vilniaus daugiafunkcio komplekso“ buvusio vadovo Šarūno Stepukonio galimai pasisavinto turto. „BaltCap“ lapkritį jį atleido dėl netinkamai tvarkytų finansų ir kreipėsi į teisėsaugą. 

Pasak įmonės, nuostolius lėmė tuometinio fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ valdytojo Š. Stepukonio veiklos pažeidimai. Vadovavimą fondui perėmęs Simonas Gustainis tuomet teigė, kad nuostoliai apsiribojo vienu asmeniu, vienu fondu ir kai kuriomis šio fondo įmonėmis. 

„BaltCap“ Vilniuje turėtų pastatyti ir 25 metus koncesijos pagrindu valdyti Nacionalinio stadiono kompleksą. 

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • EILINIS KORUPCINIS SADIONIUKAS SU PRIVAČIU DARŽELIU

    2023-12-15, 17:21  

    NykstančiaiLietuvai sočiai užtenka vieno stadiono Kaune,nėra reikalo mėtyti pinigų,tuo labiau,kad lietuvių futbolas papuasų lygio.Už tuos šimtus milijonų tam korupciniam stadionui,geriau atnaujintų futbolo aikštes visose rajonuose,butų šimtus kartų didesnė nauda.Kodėl portugalai taip mėgsta žodį-nacionalinis,viską ką stato wilno.Tuoj turbūt tūlikai bus nacionaliniai.

  • Observation

    2023-12-15, 0:22  

    Na ir ką ? O gi nieko nuostabaus, nieko naujo. Vilnius nesugeba pastatyti stadiono ir viskas ,

Rekomenduojami video